Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz BonFire #27 üzenetére

    "a jogvédő az esetek 99,9%-ban maga a szerző"

    [citation needed]

    Már csak azért is, mert a különösebb gazdasági értékkel bíró művek nagy részének érdemi szerzői jogai nem is a szerzőnél vannak és a zenei piacon meg főleg az az alap eljárás, hogy a kiadó rendelkezik a hangfelvételek jogaival, a filmeknél meg pláne és a youtube leginkább ezen a két területen érintett.

    A szerzői jogi lobbi már régen eltávolodott bármiféle racionalitástól és társadalmi optimumtól, a tevékenységük össztársadalmi szinten rettentően káros, nem csoda, hogy nem szereti őket senki.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Penge_4

    veterán

    válasz BonFire #27 üzenetére

    "a jogvédő az esetek 99,9%-ban maga a szerző."

    [link], [link]

    "Ha kivész egy szakma, mondjuk a kalapos, csak azért, mert ipari körülmények között a tömegtermelés jóval hatékonyabb, az egy természetes folyamat. A fejlődéssel jár. De az nem jár a fejlődéssel, hogy bizonyos csoportok aknamunkája következtében egy másik csoport megélhetését ellehetetlenítse."

    De legalább megérzitek ti is milyen, amikor visszanyal a fagyi és "háztartásigép-szerelő" torrentezi le a műveiteket, mert minimálbérből inkább számára fontosabb dolgokra költ. ;]

    És a legironikusabb az egészben, hogy ezért még hálásak is lehettek neki valamilyen szinten, mert talán ha nem lenne rá lehetősége, akkor az egyéb, szórakozástól fontosabb problémái miatt sem ideje sem pénze nem lenne a műveitekkel foglalkozni, azt sem tudná, hogy egyáltalán léteztek. Viszont így nyilván tetszik neki a művetek és nem csak azért hallgatja meg a zenédet mert mazochista. Tudod az évek alatt ti is (mármint a szerzők) túl sokan lettetek. Régen voltak sztárok, ma már egyfilmes, egylemezes "megasztárok" színészek és rendezők vannak, akikre nemhogy 20, de még 2 év múlva sem emlékszik már senki. Jóval többen vagytok, mint amennyit a szakma el tud tartani, többszörösen telítődött a piac. Majd ha (és ide most képzelj egy felsorolást, akiket Te sztároknak tartasz) eladja az összes vagyonát és eljelzálogosítják a házát (nem, nem válás vagy kurvázás miatt, vagy mert leborotválja a fejét, hanem mert warezolják a filmjét/zenéjét/könyvét) akkor feltétlen írj pm-et és minden reggel szemen köpöm magam.

    De tudod ha egy piac (és ez a munkaerőpiacra ugyanúgy igaz) telítődik, akkor ez van. Olyankor van, amikor például a közgazdász azt kérdezi "Nagy kólával kéri a BigMac-et?".

    Nem tudom, hogy ezen mit kell meglepődni. A struccpolitika, amit az emberiség folytat még nem oldott meg semmilyen problémát. Azok a szakmák, amiket nem vált le a technológia éppen amiatt telítődik, mert akiket leváltott azok rákényszerülnek. Így lesznek emberekből megélhetési művészek is, akik kiszorítják sokszor a tehetségeket is.

  • echterion

    nagyúr

    válasz BonFire #27 üzenetére

    Nagyjából egyet is értek veled. A minőségi munkákért fizetek is, még akkor is, ha egyébként bizonyos részei a szemét kategóriába sorolhatók. Itt van pl. a GTA IV. része. A játékmenet kiváló, a motor egy fos, ráadásul a másolásvédelme nagyon szemét. Megvettem, játszottam vele, de nekem bizonyos okok miatt gyakran kell a rendszert újrahúznom, viszont ha elfelejtem revoke-olni, 10 alkalom után cseszhetem a drága játékot. Eddig 7-szer felejtettem ezt el, úgyhogy meguntam és letöltöttem, az online részéről ezzel lemondtam, de legalább nem fogom elbukni a drága pénzen vett játékot. Szóval, ebben az esetben pl. jó, hogy van warez példányom. Vagy ott a Grid esete, azt is megvettem, mert nagyon tetszik, pedig játszatnék simán a warez verzióval is.

    A szar dolgokért meg nem vagyok hajlandó fizetni, ezért örülök, hogy nem vettem meg pl. a Shift-et, mert kipróbáltam, és annyira nem felhasználóbarát, hogy a fejem verném a falba, ha megvettem volna. A kiadókkal csak abban nem értek egyet, hogy ne vegyék már az összes letöltést kieső bevételnek, mert aki letölt, az nem biztos, hogy meg is venné, ha nem lenne letöltési (kipróbálási) lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

    **********

  • ep75w

    csendes tag

    válasz BonFire #27 üzenetére

    Áh bocs, de ez még kijön.

    "...A szerzői jogdíj pedig egyelőre minden szerzőt megillet, aki szellemi terméket alkot, függetlenül a minőség szubjektív megítélésétől. ..."

    Így van. De nem a jogvédőket. Egyáltalán, azok mit keresnek itt?

    "...Ingyen. Ha valaki 40 percig jól szórakozik életében és azt az én zenémre teszi, akkor már alkottam egy maradandót...."

    Ilyen nincs. Ha Te kiteszel egy zenét a netre, az egy dolog, de hogy lejátszani, nem fogják, az tuti... Ugyanis, FIZETNI KELL a lejátszása után. Ergo, valahol büntényt követsz el, ah a saját zenéd kiteszed a netre :) Ennek is tessék utánna nézni.

    "...A szerző megérdemli a jelen szabályozások szerint a szellemi terméke után járó jogdíjat, hacsak le nem mond róla, mint én...."

    Ez nem vitás. De attól, hogy a szerző lemondott, még lehet jogköteles, erre szintén vannak kiemelt pontok, kérésre megkeresem, de annyit nem ér meg.

    "... mert a jogvédő az esetek 99,9%-ban maga a szerző..."

    Egy szerzőt kérek mutatni, és esküszöm, beállok a sötét oldalra. Ugyan, melyik??? "Nemtán" a NOX??? :) Na, meglehet őket is nézni, remek...

    Jelentkezzen egy szerző, akinek ez az egész segített, én megkövetem az egész rendszert, "vesszek" meg :)

Új hozzászólás Aktív témák