Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liksoft

    nagyúr

    válasz dabadab #25 üzenetére

    Mekkora is egy mostani autó tervezett életciklusa? 20 és 40 évvel ezelőtt mennyi volt? Nem tudom, ezért kérdem.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • tatabike

    őstag

    válasz dabadab #25 üzenetére

    Na ja, hosszú életciklus, hehe...
    Kamionszervizben melózok, azt hinné az ember, hogy azok a monstrumok tényleg hosszú életciklusra készülnek. Volvóban 30ezer km-nél kiverődik a vezérműtengely, nem egynél, soknál. DAF 10ezer km-rel a háta mögött megáll, mert meghal az üzemanyagszivattyú, Mercikben megdöglik a váltó, és még 100ezret sem futott... ezek a kamionok, a személyautókról már nem is beszélek.
    Viszont a 30 év körüli Merci buszban 1millió700ezer km van, a közel 20 éves VW Transporterben meg 800ezer. És még nem voltak megbontva. 20+ évvel ezelőtt egy magyar srác egy dobozos Toyota kishaszonjárműbe 1millió km-t tett, állandóan Európát járta keresztül-kasul, fuvarozott. A Toyota Japánban lévő központi fejlesztőrészlege elkérte a motort, ami sosem volt még szétszedve, és adtak helyette egy nullkilométeres újat a csávónak. Az 1millát futott blokkot meg elvitték Japánba, laboratóriumba vizsgálgatni, mert meg akarták tudni, mi a bánatért bírt ki ennyit.
    Manapság meg ha a kötelező karbantartással elfut egy autó 100ezret, a csodájára járnak. Szóval hagyjuk ezt az életciklus dolgot.... :K

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák