Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz rudi #4 üzenetére

    Azért átlag épületgépészetet sem engedném ki a Zinternetre, akármennyire is okos :)
    Maximum ha én fejlesztettem le benne mindent.

    A hosszútávú terméktámogatással van a probléma szerintem: a legtöbb gyártó kidobja a következő generációs bármit, az előző gennek meg pápá. (ellenpélda, amikor Cisco/Linksys hálózati eszközökről derült ki valami turpisság, viszonylag régi modellek is kaptak frissítést) Értem én, hogy 3-4 éves routert én is lecserélném a gigabit miatt, de ha kiderülne a központi vezérlőről, hogy kicsi kínaiak ki-be járkálnak rajta, hát még a szomszéd, a patch meg a forradalmian új modell formájában érkezik, az egész berepülne a gyártó csukott ablakán.

    Az IoT-t meg szerintem félreértették. Jó dolog, hogy egy csomó kényelmi szolgáltatás indult. Talán lesznek is olcsó mobilnet-csomagok az ilyen eszközökhöz. De hogy kényszeresen rákössenek mindent a netre, az sok. Talán a Network of Things lenne jobb irány, hiszen nem baj, ha a hűtőd nem tud Pakstól rendelni kimerült üzemanyagcellát csak mert nincs - az értelmes hálózati korlátokat (vagy inkább határokat) meg kéne néha húzni, mert a paci eléggé elszaladt. De annak azért nagyon örülnék, ha a hűtő, a mérleg meg valami kisebb központ OTTHON tudná mérni, hogy miből mennyi van, aztán majd letöltöm otthon a bevásárlólistát.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák