Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PPatrik

    aktív tag

    "használja ki az elektronikus információmegosztás lehetőségét"
    Ez azt sugallja, hogy az emberek a hibásak ezért, de szerintem inkább az országos rendszert lehetne hibáztatni, mert sok feladatot ki lehet osztani baráti alapon, de azért az IT szektorban hamar ki tud derülni, ha nem odavalók dolgoznak valamin. Az orvosos példához: Nem vagyok ilyen téren jártas, de gondolom az orvosok nem fognak maguknak fejlesztetni, fejlesztettni rendszert erre. Kb 1 éve volt utoljára szerencsém orvoshoz komolyabb ügyben és láttam hogy mit használt. 15"-os crt monitoron egy dosos? adminisztrációs rendszert. De 3 hete voltunk állatorvosnál, ő xp-n ( vagy w2k-n) írogatta a kutyusunk adatait, és nem találta a kukacot a billen. ( Más lehetett a beállított nyelv, mint a billre rányomtatott) :W
    De ott van a legutóbbi Educatios ügy, ha jól vagyok informálva, akkor az Educatio cég megkapta egy országos diákadminisztrációs ( értsd: a diák látja a jegyeit, hiányzásait, óráit, órai anyagot, ha a tanár beírta) rendszer fejlesztését, meg is csinálták, talán még iskolák el is kezdték használni, majd jött az anyagi rész, és az Educatio leállította a szervereket, mert nem fizettek nekik. ( Bár szerintem sz@r munkát is végeztek...) Most az van, hogy amelyik suli fizet az használhatja. De mivel minden állami suli szegény, ezért nagy eséllyel a Klik fizeti... Szóval ugyan ott vannak, csak így pár suliban inkább használnak mást, vagy visszatértek a papír alapú naplóra. De a papír alapú naplót ki is veszi meg? a Klik. :W
    De azért vannak olyan elektronikus naplók amelyek nyíltan használhatóak. De akkor saját szerver (gondolom), azt beállítani, karbantartani, üzemeltetni... Így végiggondolva biztos megérte anyagilag a Klik-nek.

  • PPatrik

    aktív tag

    válasz Bici #18 üzenetére

    Ennél én mondok rosszabbat: Mifelénk volt egy rendelőintézet, rengeteg dolog volt ott, kb 4 emeletes volt. Bezárták. Nem lett az épülettel semmi, és le sem bontották. Szóval többen bementek körbenézni, néhányan szállásként is. De, voltak bent fotósok is. S mint kiderült minden iratot otthagytak. Pontosabban elég sokat. Olyan orvosi papirokat, amik elvileg simán orvosi titok alá tartoznának. Gondolom vannak ott nevek, születési idők, lakcímek, stb is, amivel pedig hát azért komolyan vissza lehet élni.

Új hozzászólás Aktív témák