Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aXXon

    senior tag

    válasz shtml #2 üzenetére

    Bennem is felmerült a gondolat, különösen, amikor a rádiós pályázatról olvastam, nézd csak meg azt is :Y :W

    "Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

  • Wolverine

    félisten

    válasz shtml #2 üzenetére

    Viszont lehet, hogy a vesztes Magyar Rádió-pályázat sok egyéb feltételben gyengébb votl a győztesnél... :U Erre nem gondoltál?

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • Renwick

    őstag

    válasz shtml #2 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy a közszolgálati adók továbbítási díja (közszolgáltatói díj) volt végül a döntő mindkét pályázatnál, az AH itt mindkét esetben jobb ajánlatot tett a riválisoknál...

    üdv

    R.

    I see you blaming each other -- And I love you still

  • DarkByte

    addikt

    válasz shtml #31 üzenetére

    Sajnos tényleg ez a helyzet. :( Viszont ha a multiplex -ek végett a programhelyek száma megnő 20-30 -ra, akkor elképzelhető hogy az így újonnan létrejövő csatornák közül már lesz valami amit ha nem is állandóan de időközönként érdemes nézni. Lásd, rádióban az MR2-t, ami megint csak tud unalmas lenni egy idő után, de a kínálata eltér a megszokottól. Ezen felül ez jót fog tenni a versenynek is, jelenleg egyetlen kereskedelmi TV sem tud érdemben vetélkedni a tv2 -vel vagy az RTL -el, mivel az ország nagy részén csak földiantennás TV van, analógban pedig több adásnak nincs hely. Talán most megindul itt is a szelekció a gagyi programok között.. talán. (nem tudom miért vagyok ilyen optimista ebben, általában pesszimistán állok a dolgokhoz :D)

  • aXXon

    senior tag

    válasz shtml #54 üzenetére

    Már hogyne érteném, de ez most nem erről szól. Ha nem itt lopják el, akkor másutt, persze ez nem lehetne szempont, mert ne lopjon tőlünk a rohadtja egy fillért sem, magad is beláthatod.

    Viszont amiről itt szó van, legalábbis anyagilag, azok fillérek ahhoz képest, amit a korrupció révén máshol elcsalnak, ez a pár (viszonyítás kérdése) millió aprópénz.

    Amit te írtál, az is nagyon szép, de magad is beláthatod, hogy az Antenna Hungária Rt. már bizonyított itthon, megbízható cég, könnyebben számonkérhető, amíg a másik pályázó nekem teljesen új versenyző.

    Mindent összevetve a lényeg ebben a hozzászólásomban is ugyanaz, (az előbb sem a korrupcióra volt kiélezve, nem értem miért ezt emelted ki belőle) az egyszerű felhasználó jól jár ezzel a változással.

    "Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

  • dajkopali

    addikt

    válasz shtml #57 üzenetére

    Erre most azt mondhatnám - pedig nyilván tudod, hogy mennyire felháborít az állami, adópénzek feletti osztozkodást érintő korrupcó -, hogy egy demokratikus országban, mint amilyen a miénk is, a korrupció nem kiirtható dolog. Ez a legnagyobb baja a demokráciának (ezt már az ókori Görögországban is tudták, amikor a legjobb államformáról folytak viták), de egyéb előnyei miatt ezt felvállaljuk.
    A kérdés az arányokról szól, és arról a haszonról, amit a közösség élvezhet egy-egy nagy terv megvalósulása után. Az a véleményem, hogy jelen esetben a lehető legjobban járt a közösség - ez egyébként ritkaság, de például köszönhető ez annak is, hogy a mára egy kézen megszámlálható tisztességesen működő állami intézmények közül az NHH az egyik.
    Egyszer nézz utána, mekkora lopások voltak a magyar vasúthálózat 19. századi kiépítése során. A lényeg: megszületett, működött, s még most is működik.
    Lopni mindig fognak az állami szférában. Két dolog a fontos: mennyit nyúlnak le? illetve (ez még fontosabb) elkészülnek-e azok a beruházások? (Az angol vagy a holland, svéd vállalkozók is fejőstehénnek tekintik az államot.) Ez utóbbiban van a nagy veszély, mivel az elmúlt években az jött a divatba nálunk, hogy a csávók már úgy lopnak, hogy az ígért munkát el se végzik... Na, ez gáz.
    De jelen esetben messze nem erről van szó.

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

Új hozzászólás Aktív témák