Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz pmikloska #40 üzenetére

    én is részben érintett vagyok (debrecenben lakom, de tévém nincs, és nem is tervezek venni). tiszántúl és dunántúl között valóban elég nagy a szakadék, de ezt nem abban az 1 év várható dvb-t bevezetés-különbségben kell nézni. és nem is az autópályákban. van. történelmi okokból. kész.

    de hogy on is legyek: így 1-2-3 évvel a digitális szórás és kb. 4-5 évvel az analóg megszüntetése előtt még minden műszaki bolt polcain ott sorakoznak a csak analóg vételre alkalmas készülékek... amik hamarosan csak egy stb-vel lsznek használhatóak. én ezt tartom valahol furcsának. ezek az üzletek is tudják, hogy hamarosan csak mpeg4 adásoka lehet nézni, analógot nem. tehát igazán kezdhetnék "szezon előtt" nyomni ezeket a készülékeket.

    bár valszeg a bevezetés hajrája környékén lesz a (20% emelés utáni) 10% kedvezménnyel, használt készülék beszámítással c. akció.

    és egy kövezés-közeli kérdés: a jelenlegi antennákkal fogható lesz az adás? gondolom ugyan az a sáv, a rádióhullámnak meg éppenmindegy, hogy analóg, vagydigitális(sá alakítandó) jelet visz a hátán.

    a másik, ami kicsit zavaró: feature-ként feltüntetni egy alapfeltételt: a törvény előírja, hogy az átállás költségeihez a nyertesnek hozzá kell járulni. ez meg külön ki van emelve, mint jajj, de jófiúk. 600ft az nem tűnik soknak. de akinek 60k-ból kell eltartania magát és/vagy családját, annak elég csúnya érvágás lehet ez is, ráadásul minden hónapban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák