Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ArchElf

    addikt

    válasz Nekomajin #6 üzenetére

    HA megnézed az első hozzászólásom, ott pont nem a keresőket írtam. A google (és amúgy egyéb netes) keresést tényleg lehet(-ne) tanítani.
    Amin eredetileg fennakadtam, az a tabulátorok (szerintem nincs olyen iskola, ahol - ha van office oktatás - ot ne tanítanák a tabulátorokat), ami azért nem egy olyan nagy ügy. Tény az, hogy a most 30-40-50-es gép használóknak fogalmuk sincs, mire való a tabulátor, meg táblázat, meg az egyéb formázások (mindent space-szel formáznak), de már nekünk is tanították a tabulátorokat ~15 éve (és szerintem nem rosszul)...
    A kördokumentumokról meg... még soha nem volt olyan problémám, ahol kördokumentumot kellett volna használni. Szerintem nincs az országban 1000 ember (a spammerek kivételével), akinek ilyet kell nap mint nap használni - és ugye nem spammereket szeretnénk képezni.

    A maradékkal természetesen egyetértek. Bár szerintem ezeket a 14-16 éves átlag gyerek megtanulja magától is (akiknél van otthon számítógép, az szerintem már 10-12 éves korára) - amire szerintem nagyobb gondot kellene fordítani, az az informatikai biztonság (-i tudatosság), a személyes adatok védelme, spam-phishing felismerése, és az etika.

    Ja és a nyelvoktatás - tanuljunk már meg rendesen angolul (és még egy idegen nyelvet) az ég szerelmére. Mivé lesz ez az ország...

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Új hozzászólás Aktív témák