Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    Miért kell ennyit vacakolni azzal, ha nem kell az előretelepített rendszer :( .. a jelenlegi laptopomat Linuxszal vettem (persze elég használhatatlan darabbal.. legalábbis asztali használathoz nem megfelelővel adták.. nem volt grafikus felülete).
    Ha a következő utódon lenne Windows, mert csak az azzal szerelt laptop felszereltsége lenne nekem ideális, vagy addigra (megint) eltünnének a nem Windowsos gépek, én is megpróbálnám visszaszerezni majd az összeget :) ... ez esetben szívesen írok majd róla egy Logoutos részletes beszámolót (ha nem lesz addig tele ilyen írással minden), de nem tervezek mostanában cserét még egy pár évig, így erre, hogy ilyet írjak kicsi a jelenlegi esély.

    Én tudnék egyébként egy lehetséges jó megoldást:
    Alapból a gép ára nem tartalmazza az operációs rendszer szoftverének licencét (telepítő van, de nincs hozzá telepítőkulcs), vagy akár több, első induláskor választható rendszer között lehetne választani (az Acer pl. így is kb.10GB-ot szed le telepítési particiónak, de annak csak töredékét használják adattárolásra.. elférne még ott legalább még 1 rendszer), így azzal sincs gond, hogy nincs rajta operációs-rendszer (pl. lehetne valamilyen Windows és mellé valamilyen grafikus felületű Linux disztribúció). A Windowst meg csak akkor tudná a felhasználó telepíteni, ha azzal vette a gépet, mert különben nem kap telepítési kódot hozzá (a kódot meg úgy kapná mint pl. a mostani garanciakibővítést sok gépnél).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Csakénvagyok #12 üzenetére

    LoL :DDD
    Az ennyim is Linpusal jött, de nekem ilyet nem csináltak :D bár erősen ajánlották a géphez a windowst, mert, hogy az tudja a legjobban kihasználni... igaz.. egy évig ez igaz is volt (elég új gép volt akkoriban amikor vettem)... jól jött a Campus-licence átvészelni azt az évet.. azóta gond nélkül megy :) ... főleg a hang rész nagyon sokáig problémás volt, és az ati kártyám is csak most az augusztusi 9.8 driver óta támogatja a HD videók lejátszásának gyorsítását (Ati kártya, de már nincs vele sok gond.. úgy nagyjából)... de azóta nem teker a proci HD videó alatt (most alap 2x800MHz-en is lejátssza a gép a 720as videót akadás nélkül, de a 1080-al is megbirkózik 1600as órajelen (az viszont érdekes, hogy a 9.04es ubi óta nekem nem 2 órajel van a procimban mint lehetséges üzemmód hanem 3: egy 800 egy 1600 és egy 1800MHz-es lehetőség. Gyárilag csak a legkisebb és legnagyobbnak kéne lenni-e, de jó ez így :) )

    Nah.. befejeztem az offot... de ez úgy megérintett.. az eladó jobban tudja :DDD (egyébként ahol én vettem, ott jó eladók voltak akkoriban.. egy fél éve jártam náluk, akkor is jók voltak még :) .. ha új laptop kell majd, nagy eséllyel lehet, hogy visszatérek :)) )

    A notimról megy annyit, hogy csak a legkisebb felszereltségű volt Linux rendszerrel. ha olyat akartam volna amiben van webkamera, bluetooth, nagyobb merevlemez, több memória, akkor csak a drágább windowsos lett volna. Ez valamennyi gyártónál mai napig így van! (ritka amikor nem)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák