Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Érdekes ez a dolog.. 1999 óta de facto nem mondja a törvény hogy köteles vagy iratokat tartani magadnál, mindössze azt írja elő, hogy jogszabályban meghatározott esetekben és módon, felhívásra köteles bemutatni.

    Nah most ehhez tegyük hozzá hogy ha itthon bármilyen vészhelyzet van (pl bevándorlási lassan 2 éve) vagy csak szimpla kampány (bejelenti a rendőrség hogy akkor ők egész nyáron bűnmegelőznek) akkor indoklás nélkül bármikor bárkit igazoltathatnak.

    Ebben a szituációban csak a rendőrön múlik hogy mi lesz a dologból egy szimpla derűs estét-től a pénzbírságon át (ami amúgy nem jogos, de aki próbált már fellebbezni az tudja mennyi esélye van....) a letartóztatásig bármi lehet belőle. Én 2x kaptam eddig bírságot mert kutyasétáltatáshoz nem volt nálam személyi (a vicc, hogy oltási könyv és szájkosár az volt).

    Szóval én beszereztem egy szexi slim fém kártyatartót, belefér személyi, jogsi, bankkártya, céges belépő meg némi kp ha nagyon kell, jobb nem az államot tömni pénzzel.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák