Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Bleccs #45 üzenetére

    8 éve megy a köszörű, elfogyott az anyag...

    Shkiz0: Zen2-re eddig ugy nez ki erdemes varni mert durca lesz. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

  • snecy20

    veterán

    válasz Bleccs #45 üzenetére

    Hát igen, IPC növekedés nélkül mit sem ér az egész...A Cinebench szépen mutat majd, aztán ennyi.

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Bleccs #45 üzenetére

    "elképzelhető, hogy megpróbálják kihúzni még 2-3 évig órajel- és magszám emeléssel, amíg meg nem érkezik a teljesen új architektúra?"

    ej de ismeros ez a strategia valahonnan :D

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • Petykemano

    veterán

    válasz Bleccs #45 üzenetére

    Elméletileg az architekturális javítások az Icelake-ben érkeztek volna. Az architekturális javítások eddig is olyanok voltak, hogy folyamatosan nagyobb és nagyobb pufferekkel, bufferekekkel, regiszterekkel tömködték ki, előbb utóbb biztos növeltek volna L1$-t, vagy L2$-t is.
    De ezeket mind akkor engedték meg maguknak, amikor a tranzisztorméret és a fogyasztás is csökkent. Elsősorban szerintem a fogyasztás és hőtermelés lehet érdekes.

    Nyilván azért nem reszelnek már évek óta a skylake-en, mert bármit reszelnének rajta, meg kéne izzadni, hogy beleférjenek a hőkeretbe. Annak kevés értelme lenne, hogy dupláznak valamit, amitől nő 20%-ot annak a részegységnek a fogyasztása - miközben minyen ilyen apróság jó ha 1%-ot gyorsít - ezért nem lehet a cpu órajelen üzemeltetni. Másként megfogalmazva nézhetjük úgy is, hogy a skylake mag 14nm-en úgy jó, ahogy van, egy lokális telejsítményoptimumon van és nagyon nem könnyen lehetne átdolgozni. Miközben 10nm-en már ott vannak az új tervek, amitől biztosan jobb lesz, csak azt lehozni 14nm-re nem lehet. És úgy van ott 10nm-en, hogy biztosan az intel vezetése is úgy "tudja", vagyis tudta 3-4-5 évvel ezelőtt, hogy eddigre kész lesz. Szerintem legalább 2 év kéne egy komolyabb átdolgozásra 14nm-en.

    Mindemellett pedig elég magabiztosak is - nem alaptalanul. Magokat hozzáadni nem olyan bonyolult, közben meg a frekvencia is nőtt. Ha belegondolsz, ha most nincs az AMD és az ő IPC% számai, akkor ma azt mondanánk: ez az intel, na végre, hogy elkezdett emelkedni a magszám (persze nincsenek illúzióim, hogy ez nem következett volna be az AMD nélkül)
    Mindenesetre piacokat megszerezni nem olyan könnyű. Lehet hogy az AMD megközelíti, és van egy-két élelmes DIY vásárló, aki nagyon boldog, de az OEM nehezebb dió, ott a kedvezmények, meg a volumen nagyon számít. Az, hogy az intel kiadott 6-8, meg most 10 magos procikat a legkisebb piacnak számító DIY desktopra ez részükről lehet, hogy felfogható afféle marketing-költségként is, amivel kezeli az AMD előretörését.

    Jelenleg én nem érzem, hogy az intel bajban lenne, piacokat vesztene. Ez persze változhat, ha a zen2 sikeres nem csak a tesztelők és teszteket olvasók körében, hanem az OEM-ek is ráharapnak. De eddig azért az a tapasztalat, hogy - főleg notiknál - szűkös és "dzsunka" az AMD kínálat.

    Ezzel együtt én nem számítanék arra, hogy jön egy teljesen új architektúra, ami majd jól odaver. (ez max a kvantum) Ha ilyen lett volna a fiókban készen a bevetésre, akkor már az ARM ellen bevetették volna a szintén soksok $ milliárdos mobil piac behúzására. Egy teljesen új architektúra arra lehet jó, hogy a feldolgozó egységek szélesítésével évről évre "kínkeservesen" emelhető legyen az IPC kisebb százalékokkal. Ezen kívül AVX512, heterogén computing, fix funkciós egységek

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák