Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grc999

    tag

    Az lenne a csoda, ha nem rühellnék őket.

    "Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

  • grc999

    tag

    válasz Realradical #4 üzenetére

    Ha elviszed a kocsid vizsgáztatni, és felfedeznek egy hajszálrepedéses féltengelyt, majd a szerelőtől kapsz egy 300.000 ft-os ajánlatot, nem hiszem, hogy örülsz neki. Na épp ez a helyzet a cégekkel is. Kvázi pénzügyi fekete lyuk, mert a hekker pénzt kér azért, hogy felfedjen hibákat, amiket pénzért majd kijavítanak. Nem várhatja el senki, hogy még örüljenek is neki.

    "Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

  • grc999

    tag

    válasz rt06 #6 üzenetére

    Nem: "mert előre lefektetett szabályok szerint, a törvényeket tiszteletben tartva kell réseket találnia megbízói számítógépes rendszereiben."
    Eszerint megbízásra dolgozik, tehát tudnak tevékenységéről.

    @bambano: Meg még van százféleképpen. Én csak a cikkből idéztem.

    [ Szerkesztve ]

    "Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

  • grc999

    tag

    válasz rt06 #9 üzenetére

    Csak a Prohardveren megjelent cikket olvastam el. Már látom hogy miről vakerolsz, de még mindig nem vagyunk egy hullámhosszon. Én végig a cikk alanyáról beszéltem, erről a Pánczél nevű informatikus fickóról.
    "olyat meg amugy sem er, hogy harom bekezdessel arrebrol kiragadsz egy felmondatot"

    Tessék, itt az egész Ph!-s cikk:

    A nol.hu készített izgalmas interjút Pánczél Zoltánnal az etikus hackerek hétköznapjairól:

    Az internetes közösségi oldalak segítségével összegyűjtötték a biztonsági szűrés alá vett cég színház iránt érdeklődő dolgozóit. Legyártottak néhány nyereményjátékkal kecsegtető, színházi álborítóval ellátott CD-t, s postán elküldték a célszemélyeknek. Tízből hatan a munkahelyi gépükön nyitották meg az adathordozót, amelyen egy dokumentum volt, azt viszont úgy programozták, hogy összekösse az érintett cég informatikai rendszerét a kívülről támadó számítógéppel. – A végén kiderült, olyan alkalmazott is lépre ment, aki nem volt rajta a listánkon, vagyis továbbadták neki a csali CD-t. Mindez pofonegyszerű módon elkerülhető lett volna, de nem frissítették a régi PDF-olvasót. Szépen be is sétáltak a csapdába – érzékelteti a magyarországi internet-biztonsági tudatosságot Pánczél Zoltán.

    A 28 éves fiatalember, egy budapesti informatikai-biztonsági cég társtulajdonosa etikus hacker. Lyukvadásznak is hívja magát, mert előre lefektetett szabályok szerint, a törvényeket tiszteletben tartva kell réseket találnia megbízói számítógépes rendszereiben. Elmondása szerint vagy nagyon jól védett rendszerekkel, vagy – s inkább ez a gyakoribb – az ementáli sajt lyukacsosságára hasonlító biztonsági helyzettel találja magát szemben. – Tíz rendszerből kilencet sikerül úgy megtörni, hogy hozzáférjünk érzékeny adatokhoz – meséli.

    A teljes interjú a nol.hu-n olvasható el.

    Boldog vagy? ;]

    "Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

  • grc999

    tag

    válasz rt06 #12 üzenetére

    "ennek fuss neki megegyszer, mert ahhoz kepest, hogy vegig pz-rol beszeltel, az elso post-odat tobbesszammal kezdet (jobban bel;egondolva megse fuss neki megegyszer, ha csak ennyit tudsz felhozni)"

    És ez most mit bizonyít? Ez a Ph-s cikk címe: "A cégek rühellik az etikus hackereket is"
    Erre írtam én: "Az lenne a csoda, ha nem rühellnék őket."
    Következésképp én a Ph-s cikkről beszéltem.
    Nem olvastam el a népsz.online cikkét, csak a Ph-s cikket. Mit kellene még tennem, hogy elhidd?

    "Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

Új hozzászólás Aktív témák