Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RedAnt

    aktív tag

    válasz Penge_4 #12 üzenetére

    Erről az EU-s letiltásról tudsz valami forrást linkelni? Nem hallottam ilyen esetről, hogy a google fel akart volna tenni valamit nagyobb felbontásban, csak az EU nem engedte volna. Az egyesült államokban sem látod a csikket az utcán. Illetve akkor párizsi, római street view-k sem készülhettek volna... szóval kicsit légből kapottnak tartom ezt az EU-s letiltás történetet.

    Amiről én hallottam, hogy a GeoEye, amit nemrég lőttek fel, 41 centis felbontású képeket tud csinálni, de fél méteresre kell rontani. Szóval vagy a csikk elég nagy, ha azt tudnák látni vele, vagy a sztori összeesküvés-elmélet szagú.

    ╚╦╦╦

  • Yaye

    őstag

    válasz Penge_4 #12 üzenetére

    Redantnál a pont, amiről te beszélsz, az urban legend. A műhold amiről beszélünk, nem a Google tulajdona, csak exkluzív jogai vannak a képek online térképes felhasználására. A műhold a GeoEye nevű cégé. Maximum 41 centis felbontást tud, ezt a felbontást csak a kormányzat kaphatja meg, maga a Google 50 centis, tehát nem nagyságrendekkel gyengébb felbontású képekhez jut hozzá. És még a 41 centi is igen messze van attól amiről te beszélsz, úgy kb tízszer ekkora felbontás kéne a parkolójegyhez, a csikkhez meg 20-30 szoros. Az még egy pöttyet odébb van.

    Én sem vagyok ám ilyen szörnyű okos, csak rászántam 3 percet hogy utána olvassak. :U

    Hogy a témához is szóljak, én annak örülnék, ha a városok mellet az ország többi része is legalább minimális szinten használható minőséget kapna, és nem csak a településekre gondolok. Sok helyen kb 100 méteres felbontású akvarellek vannak még mindig.

Új hozzászólás Aktív témák