Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Henkei #36 üzenetére

    A bizonyitek az osszes CPU tesztben benne van, nyiss ki parat. Fogj egy AMD es egy Inteles CPU-t ami ugyanabba a TDP osztalyba tartozik (mondjuk 95W, de lehet AMD-s 125W versus Intel 130W) es nezd meg melyik eszik tobbet terheles alatt. Ha tolem sok a rizsa, akkor nosza muttass egy olyan tesztet ahol az AMD-s eszik kevesebbet. Egyebkent ha megfigyeled a feladatod meg konyebb mint az eredeti allitas. Neked csak egy olyat kell talanod, ahol ket ugyanazon TDP osztalyba tartozo procibol az AMD eszik kevesebbet. Az eredeti allitas az volt a kollegatol hogy AMD ACP = Intel TDP igy elmeletileg olyat kene talalnod, ahol egy AMD-s mondjuk 75W ACP osztalyba tartozo proci kevesebbet eszik egy Intel 80W TDP-nel. Vagy a 105W versus 105W. De ha tudsz ilyet ne tartsd magadba. Kivancsi vagyok hogy te vagy a tobbi huszar kozul valamelyik erdemben valaszol-e vagy csak a szokasos felrebeszeles lesz a vege. A tapasztalatok szerint az utobbi, de remelem valamelyitek vegez egy kis erdemi munkat is a szajjartatas helyett.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz Henkei #38 üzenetére

    Ez minden? Jo hogy nem az X4 805-ot valasztottad, mar csak az lenne lejjebb mint a 810 :) Par aprosag.

    A linkelt cikk 6-ik oldalarol: "Note that with four cores loaded, the Core i5-750 still ramps up to 2.8GHz." Tehat volt hova igy feljebb ment a proci egy kicsit ellentetben a 810-el ami maradt a 2.6Ghz/60W-on hiaba a 95W TDP.

    A masodik linkrol: "Our power consumption data is preliminary. We really have to doublecheck all the power data. Very roughly, we find that the Opteron 2435 machine consumes about 35-45W less than the Xeon X5570. " Tehat meg egyszer meg kell nezniuk mi van es azon kivul az *egesz gep* elterese 35-45W nem a procie. Szoval mit is akartal ezzel mondani?

    Ha mar szoba kerul az Anandtech, itt egy kesobbi cikk ahol mar vannak adatok is. Olvasgasd a szoveget is: [link]

    Vagy itt egy ujabb CPU teszt, nezd meg a 925 eredmenyeit (szinten 95W) es hasonlitsd ossze a 750/860 eredmenyeivel: [link]

    Itt egy masik teszt a 750/870-al, nezd meg a rendszer fogyasztasat azzal a kettovel es hasonlitsd ossze a szinten 95W X3 720-al: [link]

    A fentebb mar linkelt xbitlabs-os cikkben ott a 80W TDP-s X2 550, hasonlitsd ossze az eredmenyeit a 95W-os Q8400 vagy Q9400-al. Melyik is a kevesebb?

    Szoval visszaterve az eredeti kerdesre. Hol latod te a fentiekbol (es a sajat linkeidbol is) hogy igaz lenne a "amd acp = intel tdp" allitas onnan a #25-bol?

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Zso2

    őstag

    válasz Henkei #40 üzenetére

    lényeg a lényeg 2 kb azonos telj. procit összemérsz tuti,hogy az Intel nyer fogyiban.. eddig legalábbis mindig így volt itt pl a ph-n, hogy messzire ne menjünk :) ha meg talál netán az ember 1-et akkor az a kivétel ami erősíti a szabályt :DD 1 képet belinkelek ez volt az utolso cpu-test itt: ezen jól látszik a külömbség.

    [ Szerkesztve ]

    Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

  • Raymond

    félisten

    válasz Henkei #40 üzenetére

    "Annyira hatnak meg a linkelt teszjeid. En csak a sajat mereseinknek hiszek es azokhoz talan a lostcircuis all a legkozelebb."

    Ha az egesz azon alapul hogy te mit latsz privatba/meloba es nem azon hogy mit lat mindenki mas akkor nincs mirol diskuralnunk, mert kettonk kozul csak egy valaki tud masok alltal is leellenorizheto szamokat felmutatni.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Zso2

    őstag

    válasz Henkei #42 üzenetére

    tudom mit írtál, nem a mondanivalódba akartam belekötni, én csak kiragadtam egy ph tesztet ami bizonyítja az intel elsőségét(ugyanis server teszteket nem igen látunk mostanában. Arra vonatkozóan ,meg hogy ezek rendszer fogyasztások, hát istenem próbálj meg alaplap meg a többi nélkül a procival munkálkodni :D
    amúgy nem hinném hogy az alaplapok között 20-30 w fogyasztási külömbség lenne az inteles alaplapok javára. Hameg ígyvan(szerintem nem, ne akarjuk evvel magyarázni) , akkor rosz lóra tett az AMD alapgyártok irányában :)

    [ Szerkesztve ]

    Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

Új hozzászólás Aktív témák