Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    Lássuk tehát, hogy jól értem-e! TFH van egy otthoni Telekom internet előfizetésem a Telekom kütyüjével. TFH eddig nem használtam rajta semmilyen WiFi szolgáltatást, csak a jól bevált rezet. TFH a kütyü "kompatibilis" jelen szolgáltatással, akkor (1) az tegnap óta önálló életre kelt és elkezdett nekem hotspot-ként sugározni a lakásomban anélkül, hogy erről bárki is megkérdezett volna? És (2) mostantól boldog-boldogtalan, aki a környékemen jár, rá tud akaszkodni? Esetleg (3) tiltott tevékenységet művelni? Egyáltalán (4) ugyanazt a WiFi SSID-t hasznája, mint a saját otthoni WiFi hálózatom (mert TFH azt azóta bekapcsoltam)? Esetleg (5) ugyanazt az IP címet is (mondjuk, ezt kötve hiszem)? És (6) ha én is így szeretném használatba venni egy hasonló módon járt polgártárs hotspot-ját, akkor nekem ehhez a felsorolt új Telekom előfizetések valamelyikét kell megrendelnem?

    6 kérdés. Ha ebből bármelyikre is igen a válasz, akkor köszönöm szépen, de amíg lehet, maradok az ADSL internetnél (pedig pont a napokban gondolkoztam, hogy áttérek kábelre). :W

  • cinemazealot

    addikt

    válasz ovics #31 üzenetére

    Szerintem ez a szolgáltatás csak azoknál az ügyfeleknél lett/lesz bekapcsolva, akiknél mind a hálózati eszköz, mind pedig a környék hálózati infrastruktúra elegendő arra, hogy kiszolgálja az ügyfél szerződésben foglalt ÉS mellé a Fon hotspot sávszélesség igényét. Nyilván ahol technológiai akadálya van még a 10 megabites internet kiköhögésének is, ott nem fognak ilyet az ügyfél nyakába akasztani (persze lehet, hogy túl naiv vagyok).

    Engem igazából az érdekelne, hogy az ügyfelek vajon előre tájékoztatva lettek arról, hogy tegnaptól ők is a szolgáltató eszközparkjává váltak?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák