Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Én kb. pont 2007 óta nem használok vírusírót és azóta nagyon meg vagyok elégedve a gépekkel. Érezhetően sokkal gyorsabb, gördülékenyebb a PC. Az SSD-re váltás nem hozott annyit, mint annó a vírusirtó telepítés kihagyása.
    Lehet, hogy tele van az egész vírusokkal, de ez az ég világon semmi problémát nem okoz a számomra. CPU terhelés 1-3%, memória 25-33%, internet, ha nem fut a torrent pár kb/s.
    Nincs felugró ablak, nincs kéretlenül telepített program, a vírusok nem ba.ogatnak kérdésekkel, hogy leszedje a frissítést, meg regisztráljam újra, meg teljes ellenőrzést kéne futtatni, meg az apjaf.át.

    Még direkt olyan oldalakon járva sem tudtam semmi olyant összeszedni amit vírusnak vélnék. Láttam már azt a sz*rt, hogy pénzt kér a feloldásért és nem tudod használni a gépet, meg, hogy leszed a tag valami sz*rt aminek pl. rar-nak kellene lennie, de egy .exe, és futtatja, és teli veri a gépet egy rakat programmal, de én ezeket nem nevezném vírusnak. Ezek ilyen kis pc-s trükkök, kis szívatós dolgok. Iszonyat könnyen elkerülhetőek, ha pedig belefutsz, akkor annyi, hogy időbe kerül eltávolítani, de nem kell hozzá vírusirtó.

    Aztán mindenki tudja, hogy a vírusirtók jelzéseinek a nagy része téves, mert pl .a tört alkalmazások crackjeit 99%, hogy ártalmasnak fogja találni, mert nyilván a törésben megkerülnek dolgokat, és a program ezt észleli, nem tudja, hogy a user direkt akarja a megkerülést, és akkor nyilván értesít.
    Ők szívatják magukat a legjobban a vírusirtóval, mert úgy vannak vele, hogy a tört nagyobb eséllyel vírusos és kell mellé egy vírusirtó, és a vírusirtótól hullik ki ezeknek a usereknek a haja,
    a vírusirtó ba.ogatja, hogy szerinte van benne valami,
    a vírusirtó letörli a tört .exe-t,
    a vírusirtó háttér-folyamata lassítja a legjobban a gépét,
    a vírusirtó fog a legtöbbször előugrani ablakban vagy a tálcáról a kérdéseivel, a panaszaival.

    Nem találkoztam még olyan vírussal ami bosszantó dolgot csinálna: Mérhetően használná a CPU, ramot, netet, küldené az adatokat, hw hibát okozna, vagy megjelenne a kijelzőn, bosszantana.
    Így én úgy tartom, hogy még nem láttam vírust PC-n. Ha látok párat, és bosszantóbb lesz, mint egy vírusirtó, akkor majd megváltoztatom a véleményem.

    Amiben biztos vagyok, hogy a kéretlen e-mail létezik, azt legalább néha kapok, és az bájtokban mérhető, valós dolog.

    Nekem az olyan vírusokat számolják össze, ahol bejön a halálfej és lekapcsolja a cpu coolert és kilövi a hővédelmet, kilövi a kikapcsológombot, és akkor most tényleg rá.tál. Ez a pár milliárd egy nagy vicc.
    Lehet, hogy nem a mennyiségre kellene rámenni az írásnál, hanem 1-2 normálisabbat írni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák