Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz floatr #35 üzenetére

    Én meg azon röhögök, hogy ezt a Moto Altrix 2011-ben tudta.
    Te is benyaltad ezek szerint az újdonságot... :U Látod megfelelő marketinggel mindent el lehet adni újdonságnak.

  • vicze

    félisten

    válasz Namelesske #39 üzenetére

    Azzal se lenne baj vele még ha marketingelnék így, csak a sajtó megint olyat ferdít mint a világ, és az előző se direkt a floatr-nak szól (elnézést), hanem úgy általánosan a sajtó szenzáció éhségének a tények vázolása helyett. Mint eme csodás cím: "Android és iOS alkalmazásokat is futtat majd a Windows 10" kb. minden híroldal ezt hozta le. Az Index össze is foglalta tömören: "Számítógépként használhatjuk a Windows 10-es telefonunkat, Androidra és iOS-re megírt programokat tudunk futtatni"

    Amúgy az hogy ez Windows se feltétlen igaz, mert az Metro Univerzális app(amiből nincs sok amúgy). Tudom-tudom, de elég markáns a különbség egy WinRT alkalmazás és egy Win32 között. Főleg úgy hogy még mindig épít sok része a WinRT API-nak a Win32-re. Belfiore azért eléggé kiszínezi a dolgot a "full PC experience" címszavakkal jó szokása szerint. (Továbbra se bírom a fellengzős marketing dumát.) Gyakorlatban a Office-t + böngészőt kivéve nagyon nem használható semmire a HW korlátozásai miatt. Most már azt is értem miért van tabletre korlátozva az Office Androidon, mert különben ezt gond nélkül azon is meg lehetne csinálni, ahogy ez a FragmentAPI tudja 4.0 óta igazából(akkor cserélték a Moto WebTop-ot egy PPI váltásra kb.). Persze a fentiek sok mindenki számára, főleg üzleti felhasználók egy részének elég lesz, de pont azok akik ezt a "featuret" vizionálták, azoknak semennyire se fog megfelelni valójában, mert továbbra se fut <random PC játéknév> rajta.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz floatr #42 üzenetére

    Nem csinált pont ez a lényeg. :)
    Amit demóztak pont ugyan az a chroot megoldás volt, mint a az "ős" Moto-n és azóta 1001 chroot megoldás van, de API hiányában meg se közelítik a Moto integrációját(WebTop 3-ig onnantól más tészta.).
    1,5évvel az Edge után 1db kapható termékre sikerült eljuttatni a Touch-ot, mindennemű "desktop" funkcionalitás nélkül, mivel a probléma technikai jellegéből adódónak, egy teljesen új alkalmazás környezet kell, teljesen új GUI, ezt pedig nem készítették el, egyszerűen nincs erőforrásuk rá. Még MS-nek se sikerült a WinRT-t 3év alatt elfogadható szintre hozni. A Caninocal előtt még ugyanennyi idő van kb., miközben ott "kopogtat"(már van ugye) a ChromeOS-ben az Android Runtime, bár úgy hogy kvázi kinyírták a tablet UI-t 4.4-től, nem tudom hogyan gondolja Google pontosan. Legkönnyebb helyzetben meg MS van és volt a Metro miatt.

    Előző hozzászólásomban elnézést kértem, mert nem neked szólt igazából. :B

  • vicze

    félisten

    válasz Gusztáv #45 üzenetére

    "Persze az egy jó kérdés, hogy a külsős cégek mennyi energiát fognak abba ölni"

    Az androidos előadáson a kérdések részben volt egy olyan kérdés, hogy ők Xamarin-ban fejlesztenek iOS és Androidra és hogy melyiket lenne ésszerűbb porolni majd? Na most a MS-es csávó csak nézett hülyén, hogy hát ba*** ott egy keresztplatformos fejlesztő környezeted, ami WP-t is támogat miért nem fordítjátok le tök egyszerűen, úgy hogy a fejlesztő megemlíti, hogy még GUI-t is megcsinálták igazától Winre. A fejlesztő válasza az volt, hogy a management nem engedi ezért nem forgatják le WP-re is natívan és nem akarnak rá költeni. Szóval majd fogják a Xamarin-nal készített APK-t és becsomizzák és így meg Store-ba. Na és akkor ezen a ponton nem kell tovább arról beszélgetni, hogy GUI és univerzális app fejlesztés.

    MS-nél tényleg mindent az ég világon felraktak a W10-re(komolyan most egy csapásra olyan fényesre nyalták a fejlesztők seggét, csillog messziről is), ezért a rengeteg értelmetlen marketing bullshit (1milliárd W10 eszköz), csak az a baj velük, hogy úgy vissza fognak ezek csapni, hogy a fal adja a másikat... pl így...

  • vicze

    félisten

    válasz Воланд #48 üzenetére

    Értem én hogy jön ki. :) Beszéljünk erről 2016 szeptemberben mikor vége lesz az ingyenes frissítési lehetőségnek. vagy nem lesz vége ;]

Új hozzászólás Aktív témák