Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Meghallgattam a tesztfile-okat, a személyes konklúzióm(vakteszt volt): mindkét 24bit-es file-nál amikor a nő abbahagyja az üvöltést, a nemtudom milyen hangszer húrjainak jobban hallatszik az, hogy még adnak ki hangot a pengetés után.
    A tény: ha nem figyelek rá rohadtul, nincs az az isten, hogy halljam, ha meg több hangszer is szól, akkor meg 100%, hogy úgyis elnyomná az ilyen finom hangokat a többi hangszer.
    Szóval: ha valakinek futja zeneszobára, olyan minőségű erősítőra meg hangfalakra meg mindenre, rohadt jó füle van, és szeret csak úgy zenéthallgatni, hogy közben kizárja a külvöilágot, akkor van értelme. Egyébként szvsz semmi.
    Viszont ami meglepő volt, hogy a 320-as mp3, meg a 16bit-es lossless között itt alig volt különbség, viszont van pl. limp bizkit albumom, két verzióban, és ott nagyon hallani a különbséget 320kbps/16bit lossless között, még a forgalomban is. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz dabadab #7 üzenetére

    Tudom, van más is, ott is nagyon hallatszik, legalábbis az én mércém szerint. azért hoztam fel az LB-t, mert még ott a legkisebb az eltérés :)
    Viszont érdekes, hogy ismerőseim 99%-a váltig állítja, hogy semmi különbség nincs, tök ugyan az mindkettő. Pedig vakteszten is 10ből 10szer megmondom, hogy melyik melyik, a lossless sokkal szebb, teltebb hangokkal operál :K

    szerk: stevve, én köszönöm az írást, jófajta volt. A mintafile-ok meg szintén hasznosak voltak :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák