Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deathtania

    senior tag

    most lehet, hogy én vagyok a hülye, vagy csak simán botfülem van (pedig hangszeren játszok), vagy magam sem tudom, de a 16-os és a 24es minta között nagy különbségeket nem hallottam. mondjuk lehet azért, mert a hangkarim alap 24bit 41kHz-re van belőve.

    egy 256os és egy 320as ne adj'isten jó minőségű VBR mp3 között simán hallom a különbséget, és ha a hangkarit átraktam 16bit 41khz-ra akkor is hallottam azt a nagyon minimális különbséget, kb csak annyit, hogy a hangok valahogy "nem annyira teltek", vagy na
    szóval ilyen kis kicsike hangzásbeli eltérés.

    vagy most hülye vagyok? :DDD

    www.brczart.hu

  • deathtania

    senior tag

    válasz #27483136 #33 üzenetére

    szerintem az sem elhanyagolható, hogy az átlag user annyira nem törődik a zene minőségével, csak szóljon nála valami, aztán elvan magával. az sem érdekli, hogy 128as vagy 320as mp3 megy nála, mert neki halál mindegy, csak szóljon valami a kis "3W-os PC-s margarinosdobozból", ami a monitor mellé van téve. (sokáig magam sem törődtem vele.)

    magamat nem mondom egy audilofil vadállatnak, de mióta egyre komolyabb hangcuccaim vannak, és a kezdeti "margarinosdobozokat" lecseréltem kicsit komolyabb hangcuccokra, azóta odafigyelek mit hallgatok, mert egész más a zenei élmény ha az ember normális formátumot hallgat. sosem felejtem el, amikor az első igazán komolyabb hangfalaimat megkaptam (2 utas 90/150W-os házi készítésű hangfalak) kicsit meg is lepődtem, hogy mi a fene történt a zenéimmel mert egész más volt a hangzása mint az előző hangfalakkal. :))

    www.brczart.hu

Új hozzászólás Aktív témák