Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Viktor81 #29 üzenetére

    Nálam ez nagyon egyszerű: van egy gép, amely néma, mozgó alkatrész nélküli, alacsony fogyasztású. Tölt 0-24-ben egy SSD RAID0-ára, majd amikor megtelik, bekapcsolom a "nagygépet", amelyben 8 portos vezérlőkön vannak a HDD-k külön kapcsolható tápkörökön (így csak az a tömb indul, amelyik kell) belső hálózaton kapcsolódik a pici géphez, majd amikor lementettem mindent, katalogizálom és lekapcsolom, ameddig nincsen rá szükség. - Ez backup. Csak én érem el, akkor megy amikor akarom és RAID5-ös tömbök vannak, amikből jó eséllyel menthető a helyzet, ha egy HDD elkezd haldoklani. (szerencsére ilyen még nem volt, hiszen keveset mennek jó körülmények között, hűtve, komoly tápról) Így bár minden adat csak egy helyen van meg, de RAID vigyáz rá és a lehető legkisebb a kockázat. Szóval RAID nélkül szerintem nincsen komoly backup...

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Viktor81 #29 üzenetére

    "Ha NAS-on van RAID-elve, mitől jobb, mint a PC-n ?"

    Arról van azó, hogy az adat megvan mondjuk PC-n és NAS-on (több eszközön). Az nem biztonságos, ha csak PC-n vagy csak NAS-on (egy eszközön) van meg valami, és ebből a szempontból az sem számít sokat, hogy HDD, SSD, egy drive vagy RAID kötet van-e benne.

    A RAID egy speciális esetben, adott számú meghajtó hibája esetén véd. De bármilyen más hiba/esemény miatt is elveszhet vagy korrupttá válhat az eredeti adat, legyen az külső hatás (ezek közül említetted is a feszültségingadozást és villámcsapást), emberi mulasztás, hardveres vagy szoftveres gond.

    Ezekre úgy lehet készülni, ha más eszközön is van az adatról egy (vagy több) másolat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák