Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zef

    tag

    válasz t72killer #17 üzenetére

    Egészen addig tartja az ember hülyeségnek amig nem látja testközelből. Már csak azért megéri, mert nem látod a pixelek közötti fekete "gridet". 27" UHD után visszaülök egy hagyományos ppi-s kijelzőre, totál homály és pixelhalmaz amit érzékelek.

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #20 üzenetére

    Gridet én ha küzdök se látok 0.27-en sem.
    A pixeleket viszont nyilván látom...

    Felhasználás és egyéni preferencia kérdése egyébként ez az egész.
    Nálam a szemüveg kicsinyít. Kb. a 0.27mm pixelnagyság ami nekem kényelmes, ezalatt apró.
    De szemüveg kicsinyítése nélkül ez kb. a 0.23-0.24-nek fele meg. úgy azzal sincs bajon és a 0.27 pixeles lób*szó nagy betűkből áll. :)

    Most így 32" WQHD-t használok, ez ugyanaz a 0.27 mint 24" FHD.
    Előtte volt 32" 4K monitorom is. Brutál éles és pixelmentes képpel ezekhez képest, öröm volt rajta olvasni bármit és úgy általában tartalmat fogyasztani, stb... de 1-2 munka progi szarul skálázódott és így kuka lett. (Plusz notiról HDMi 2.0 hiányában nem tudtam meghajtani 4K60-ban... innen vicces nézni, hogy mit szopatják magukat évek óta a HDMi csatikkal. És csodálkoznak, hogy a user nem csenget a kasszánál 1-2-3db 4K monitorért.)

    A fentieken túl meg még azt kell eldönteni miért vannak a pixelek. Azért, hogy lássuk őket külön, ha már fizettük értük :) vagy épp azért, fizettünk, hogy ne lássuk. Ezt még mindenki eldöntheti magának a fentiek erős torzítása mellett.

Új hozzászólás Aktív témák