Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 84Noname

    csendes tag

    válasz fireproof #1529 üzenetére

    Sziasztok...nekem talán egy fél éve lehet DA-m. Amikor vettem azért elég rendesen körbejártam a piacot. Kicsit Razermániás voltam, annyira nem voltak nekem a kétkezesek fogásra jók, de a DA az annyira kezes volt, hogy a világért se vettem volna mást. Akkoriban hallottam, hogy panaszkodnak a teflontalp vastagságára. Én most jutottam oda, hogy annyira lekopott a teflontalp, hogy felül az alja asztalon. Textilpadon (nem gamer, csak valami reklámpad) meg annyira nem csúszik könnyen ami zavar. Gondolom ehhez a gyors fogyáshoz hozzájárult az is, hogy nem alátéten használtam általában. (A másik próblámám, hogy néha izzad a kezem, és az oldalsó tükrös műanyagon ilyenkor csúszik a kezem, ha nem törlöm időnként.... Ezzel együtt is szerelmes vagyok bele)

    Pár kérdést szeretnék feltenni a probléma orvoslására:

    1. A csúszófelület helyreállítása:
    A razer féle DA hyperglide a legjobb megoldás?
    Gondolom ezek ilyen öntapadós kis elemek. Ezeket a korábban elkopott talpakra célszerű ragasztani, vagy valamilyen módon le kell a régieket feszíteni, vagy valami oldószer van hozzá? És ha le kell feszíteni, akkor mi ennek a szakszerű módja?... nem szeretném felsérteni az egér talpát. Valamint tényleg vastagabbak a hyperglidek, mint a gyári talp?

    2. Az egér kímélése a jövőben:
    Azt hiszem hiba volt gamer alátét nélkül nyúzni az egeret, szóval elhatároztam, hogy veszek egyet. DA-hoz milyen alátétet javasolnátok? Alapvetően low senzes vagyok, emelem az egeret sokszor, csuklóm lent van kicsit csúszik, kb egy 10 cm x 10 cm -es területen mozgatom a patkányt. Elsősorban a nagyon kis súrlódású könnyen sikló érzést szeretném elérni, de azért nem szeretnék 2 havonta alátétet venni. Ti milyen padot javasolnátok? Vagy ez annyira egyénfüggő, hogy ki kéne próbálni pixelben? A QCK az ilyen univerzális padnak számít? Amin azért jól is siklik , meg nem is használódik el túl gyorsan?

    Előre is köszönöm a válaszokat !

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák