Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archttila

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sztoja #35741 üzenetére

    En mondjuk azert vettem anno eredeti tapot (kettot is) mert ezzel velhetoleg tamogattam a Raspberry projectet,:DDD illetve evek ota gond nelkul megy a rendszer a 2x1TB PiDrive-al 0/24.
    Jut eszembe nalam meg az elozo 2.5 amperes adapterek vannak nem pedig az uj 3 amperes kiadas. :) (kellett hozza Type-c konverter)

    [ Szerkesztve ]

    Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF and AV enthusiast.

  • cigam

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz sztoja #35741 üzenetére

    Az USB szabvány 5V-ot határoz meg és 5%-os tűrést, amibe az 5.1V is bőven belefér. Viszont fogalmam nincs miért 5.1V-ot ír néhány gyártó. Egy tippet olvastam, hogy azokkal a kábelekkel is menjen amik nem túl jó vezetőből készítettek, és így "kompenzálják" a feszültségesést...
    Ezt az 5V-ot otthon egy multiméterrel is kimérheted, hogy mennyire nem 5( vagy 5.1)V mérhető a különböző eszközökön, legyen az Pi, laptop, TV,.... (most ne mennyünk bele abba, hogy üresjáratban, ill. terhelés hatására mekkora feszültséget mérsz, hogy az adott műszer mennyire hiteles, stb... 5-ös voltam méréstechnikából :P )

    A linket nem azért tettem be, hogy ilyennel tápláld, hanem _példának_. Elég a képeket megnézned, hogy lásd mi a difi egy tisztességesen megépített tápegység, és aközött amiről általában működtetjük a Pi-t.

    rosejbli
    Ez sokmindentől függ. Pontosan tudni kéne milyen HW/SW környezet, mik hogyan vannak rácsatlakozva, és halalni/mérni hogy pontosan mi történik. Látatlanba: Itt írnak is 1-2 tippet az analóg hangkimenet problémáinak orvoslásáról.

    [ Szerkesztve ]

    Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Új hozzászólás Aktív témák