Új hozzászólás Aktív témák

  • Overmind

    aktív tag

    Üdv all!

    Volt egy kis gondom a géppel, amit - remélhetőleg - sikerül megoldanom, de...
    A gép néha se szó se beszéd újraindult. Először több órás játék után, ezért azt hittem a tuning miatt, de a bejelentkezőképernyőn elcsíptem, hogy 43 fokos a proci, 35 a rendszer. Utána egy darabig semmi gond nem volt. Azátn netezés közben megint újraindult. Pedig akkor tényleg nem volt leterhelve. Arra gondoltam a memória a bűnös. A Memtestet anno lefuttattam párszor és voltak hibák az 5.-ben, de a 6, 7, stb lement, így nem foglalkoztam vele. Most viszont nekiálltam ''megcsinálni''. Minél magasabb a fesz a procin annál többet hibázik a memtesttel. Alapon is hibázott (úgy is használtam a gépet). Kiprbólátam 1,4V-al => mégtöbb hiba. Lényeg: végül megcseréltem a memóriákat és 12.5*166-on optimális beálításokkal nem hibázik. Remélhetőleg nem is fogg többet újraindulni (mármint magától :D ), de volt, hogy két hétig semmi baja nem volt, szóval nemtom, hogy tényleg jó lett-e. Ráadásul ennél jobban nem tudok tuningolni, mert ennyit bír a procim 1.5V-al. És függ a fesztől a hibák száma, meg hogy van-e hiba egyáltalán.
    Venni szeretnék DDR400-ast, de előfordulhat, hogy az is hibázna, ha 200-ra lövöm be az FSB-t? :( Az nagyon gáz lenne. Szóval vagy a memória a bűnös, a táp, a proci, esetleg az alaplap (ugyanis a memóriacserének köszönhető, hogy 12.5*166-on már nincs hiba, így gyanús a dugasz is...). Nem tudom, mi lehet a gond...

    Remélem, nem elrettentően hosszú, és vkinek van vmi ötlete.
    Egyébként DTK 300W-os tápom van. Pont az, amiről van is egy cikk a PH!-n. Lehet, hogy kevés?

Új hozzászólás Aktív témák