Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz vtechun #478 üzenetére

    Ha engedélyezed az FTP elérést akkor távolról, FTP-n keresztül akár Kodival is használhatod. :) Évekig Plex-et használtam, de miután minden eszközön erőforrás igényes ezért áttértem egyszerűbbb DLNA-ra (Twonky) és SMB/NFS-sen keresztül meg Kodit használok. Esetleg még lenne az Emby aminek van Kodi kiegészítője és keresztbe kasul mindent lát, jelöl, elég sok eszközön elérhető de nekem az más sok lenne minden eszközön.
    Amúgy megy a Plex hardveres gyorsítás is, de 1080p esetén bizonyos Mbps felett már akadozhat, pontosan nem tudom, hogy mi a határ, na meg iso-k sem mennek. Egyidőben is futhat, igaz nálam 4GB RAM van, így az 1GB-tal nem tudom mennyire lenne terhelő a gép számára.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz vtechun #478 üzenetére

    teljesen más a Kodi és a Plex, de persze futhatnak egymás mellett. a Plex támogatja a J1800-ban lévő hw gyorsítót, de ahogy írták, magas bitrátánál lehet beakadás, nem egy erőgép azért. az átlag 720p mkv-t szokta vinni, ha transzkódolni kell. ha nem kell, akkor kimenő sávszélesség függvénye a dolog. a Kodi pedig dirketben a HDD-ről játszik le, teljesen más az egész, de streameltem már plex-en át tabletre filmet, miközben a Kodi játszott le a tévén.

    az RSS-re GUI-n nem lehet kisebb értéket megadni, most próbáltam, én amúgy Transmissiont használok, amihez van chrome és firefox beépülő, távoli eléréssel simán átadja a kliensnek a letöltést.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák