Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medica

    senior tag

    válasz Zsüll #902 üzenetére

    Nem tudom mi a konkrét problémád de kardiológusal beszélj inkább (ő szokta elrendelni ha szükséges a holtert).

    Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

  • Coc@s

    őstag

    válasz Zsüll #902 üzenetére

    Nekem ritmuszavarom volt, ami miatt kb. 3 hete volt ablációm.
    A dolog megoldódott - nagyon úgy néz ki - , de én is ugyanezen gondolkodtam, hogy magamnak csak figyelem a pulzusszámomat.
    Én mondjuk nem ebben az árkategóriában léptem.
    Nekem egy Garmin forerunner 235-ös van és még van hozzá egy Garmin mellkas pánt is.
    Kipróbáltam a csuklós mérését, azzal volt néha kiugró 150 körüli pulzusszámom, a mellkaspánt használata óta sohasem.
    A pánt elektromosan érzékel, a csuklós meg fénnyel.
    A pántot nem lehet felülmúlni ebben a kategóriában.
    Egy "beltéri futóprogram" fut az órámon, így tud az óra folyamatosan mérni a pánttal. Itt van beálíítva a min/max. riasztás.

    @medica:
    Alapvetően igazad van. Ha Zsüll nem volt orvosnál, az legyen az első. De a holter ugye 24 órára szól, a loop recorder már 2-3 évre.
    De egy önmegnyugtatásra ill. esetleges figyelmeztetésre kiegészítésnek szerintem is jó egy ilyen megoldás. De szvsz. a csuklósat hanyagolni kell.
    40-50 körül már van pántos Polar pl., azt is jól lehet erre használni.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve itt

  • Gondwana

    addikt

    válasz Zsüll #902 üzenetére

    +1, ilyesmire felejtsd el az optikait! Nàlam szituàciòkor beejtette 49-re a mért értéket, nyakamon tapintva messze fölötte volt a 120-nak.

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • Coc@s

    őstag

    válasz Zsüll #902 üzenetére

    Ha lány lennél......(de nem az vagy), az Edigitalnal 40.990,- A Polar M400 pánttal együtt. Egy a baj, hogy a színe: Pink. :DDD

    @Gondeana:
    A Garmin nekem eddig csak olyat csinált, hogy hirtelen magasat jelzett a "normális" helyett.
    Valószínűleg változott az optikai szenzor pozíciója a csuklómon, hisz napközben volt.
    A pánt ilyet nem tud, hisz az ugyanazokat a jeleket fogja, mint amiket az EKG is.
    Az nálam alvás közben szokott néha "leszakadni" nyilván azért, mert úgy fordulok, hogy valamelyik érzékelő része nem (jól) érintkezik a bőrömmel.
    De nappal ilyen sosincs.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve itt

  • Coc@s

    őstag

    válasz Zsüll #908 üzenetére

    Nekem egy FR235 van, ami alapból csuklós, de pont azért mert előtte már sokat olvasgattam erről a témáról, eleve kaptam mellé egy pántot is.
    Kipróbáltam a csuklós mérést, de az többször is mutatott - igaz csak pillanatnyi - magas értéket. (Ezt olvastam külföldi fórumon is.) A pántos soha nem mutatott pontatlan értéket.
    Nem rossz végül is a csuklós ebben a Garmin-ban, de azért nem igazán megbízható.

    Nekem nem okoz gondot a pánt viselése, igaz még csak bő egy hete használom.
    Pont tegnap este mostam ki először, de egyébként naponta letisztítom a belső felületét.

    A BT-s öv telefon kombón én is gondolkodtam, de én két telefont nem akartam/akarok hordani, az "egy szem" telefon BT-jét meg kocsiban használom kihangosításra vagy néha BT fülessel. Ha egy telefont hordok, akkor el kell dönteni, hogy öv vagy kihangosítás.

    Az ANT+-os öv + telefon kombó jó lehetne, de nagyon sok telefon nem kezeli az ANT-t, mert nincs benne a megfelelő célhardver.

    Én ezek miatt döntöttem az óra + pánt mellett. Azóta pl. a telefon lépésszámlálója lement a korábbi felére, mert nem kapkodom föl állandóan az asztalról, ha odébb megyek.
    Érdekes módon a telefon üzemideje is nőtt egy kicsit, mert kevesebbet babrálom.
    Az óra meg 3+ napot kibír 24 órás pánt-os méréssel, az nekem több mint jó.
    A pánt elem-élettartama majd kiderül. A megadott 1 év helyett lehet hogy csak 1-2-3 hónap lesz, de arra teszek nagy ívben. Amikor kell, elemet cserélek és kész.

    Egyébként a doktorok megoldást nem ajánlottak a problémádra?
    Nekem is fölfele ugrált a pulzusom, ezt egy ablációval (szívkatéteres beavatkozás) megoldották.
    Igaz, nagyon nem mindegy mi okozza a problémát. Ezt nyilván a doktorok tudják.
    Hová jársz egyébként dokihoz?

    [ Szerkesztve ]

    18 éve itt

Új hozzászólás Aktív témák