Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bucsupeti

    senior tag

    válasz kingabo #6800 üzenetére

    Erre csak azt tudom mondani hogy ha három évig jól ment a pascal és utána a c gondot okozott, akkor nem a c-vel van a gond hanem azzal hogy nem tanították meg programozni a tanulókat. Megtanították arra hogy hogyan kell a pascal-t használni. Ha valaki tud strukturáltan programozni, akkor mindegy hogy pascalban vagy c-ben kell kódolnia. A nyelvi eszköztárat feltérképezi és írja a kódot. A pointerek körül gyártott problémasort sem igazán értem. Szeretik ezt túlmisztifikálni tök fölöslegesen. Látjátok sokaknak itt is az a közhely jut az eszébe hogy "a C sz*r mert pointerezni kell és megbonyolítja a dolgot". Azt gondolom hogy semmivel sem bonyolultabb mint pascalban, csupán szabadabb, több lehetőséget enged, ezáltal nagyobb odafigyelést igényel. De a mutatózás (mutatóra mutató mutatózásra gondolok) nélkül is meg lehet szépen lenni és lehet programozni.
    Ha ez valakinek tényleg problémát jelent, akkor az tényleg ne programozzon, mert alapvető készségei hiányoznak. Sok függ persze a tanártól is, mert hiszem hogy a programozás egyfajta gondolkodásmód, egyfajta világszemlélet, nézőpont, egyfajta absztrakciós készség amivel vagy rendelkezik valaki vagy nem. Ha nem, akkor programozgatni fog tudni, de programozni nem.

    első for ciklusomat 1984-ben írtam egy HT1080Z School Computer típusú magyar számítógépen.

    "Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

Új hozzászólás Aktív témák