Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ezekiell

    veterán

    válasz Ispy #14224 üzenetére

    Ó, hát az első gyakornoki melómnál azt se tudtam, merre vagyok arccal. Utána jött az első igazi meló, még mindig fingom se volt. 2 évvel később új munkahely, ott már mintha kapisgáltam volna a dolgokat, és rá 2 évre lett az, hogy na mostmár stabilan nem junior vagyok. Onnan meg már gyorsabban ment a karrier is. Az első 4 év az tényleg nagyon tanulás, azt nem lehet megúszni. Úgy 4, hogy előtte azért volt 5 év PTM is...
    Szóval tényleg senki se várja, hogy hipphopp programozó lesz - de megcsinálható persze, csak idő, kitartás és szorgalom kérdése.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • haxiboy

    veterán

    válasz Ispy #14224 üzenetére

    Én C/AL valamint AL, .NET (C#) vonalon mozgok viszonylag stabilan. Itt már elmondhatom hogy nem vagyok Junior mert önállóan is nagyobb projekteken dolgozok.
    Most kezdtem el Udemy-n a Laravelt mert van egy megrendelésem, akkor már miért ne ugranék neki valami újnak, legalább használom is amit elmakog az ember.
    MVC amúgy is kimaradt az életemből.

    Te is ahogy Én is elmondhatjuk magunkról hogy a munkánk egyben a hobbink is :D Én nem ritkán felkelek hajnali 3-4 kor (ha egyáltalán alszok ilyenkor) hogy megálmodtam a megoldást, és azonnal nekiállok implementálni a megálmodott kódot.

    Egyetértek azzal hogy kizárólag Udemy-vel nem lesz senki nagymenő programozó, de azért azt hozzátenném hogy az alapokra, és a nyers dokumentáció olvasás helyett egy életképes alternatíva jó áron, kellemes példákkal amiket később is lehet hasznosítani.

    #14226) Ezekiell : Nekem körülbelül 1 év kellett hogy átlássam a kódot, és gány munkával meg tudjam csinálni amit kér az ügyfél. Munkahelyváltás kellett hozzá ahol van mellettem Senior, az előző helyen sajnos az volt a probléma hogy nemigen tudtam kérdezni senkitől realtime, így magamra voltam utalva...
    De mi szoftverfejlesztők, örök életünkben tanulni fogunk, és muszáj hogy nyitottak legyünk az újra. Microsoft ERP-jénél pont most zajlik le egy ilyen folyamat, amelyik cég nem követi az csődbe megy néhány éven belül...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák