Keresés

Aktív témák

  • renegade

    aktív tag

    válasz joysefke #45 üzenetére

    ''Nagy nehéz boxkesztyűk, amik, ha nem is fogják fel az impulzust, de legalábbis kiherélik az ütést magát''

    Ember, te nem csak hogy soha nem bunyóztál ezek szerint, de még arányérzéked sincs?? :F
    A kesztyűk azért kellenek, mert ha nem lennének, pár másodperc lenne a meccs, minimum 8 napon túl gyógyuló károsodással. Nézz rá ezekre a figurákra. Ha ez a Klicsko pl téged (vagy engem) megütne kesztyű nélkül, nem csodálkoznék, ha szó szerint leszakadna a fejed (!). Egy Lewis vmivel jobban bírná, de neki is rövid úton átalakítaná az arcszerkezetét. Persze a dolog viszonos.

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

  • renegade

    aktív tag

    válasz renegade #64 üzenetére

    Már bocs a türelmetlen hangvételért, de furcsa ilyesmit magyarázni. kb mintha azt kérdezted volna, minek az autóba fék, csak lassítja.

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

  • renegade

    aktív tag

    válasz toeri #68 üzenetére

    látom jól a bögyödben vagyok :) Pedig most nem is politizáltam :D
    az idézőjeles cuccod jó, de ami utána jön csak félig igaz. Én régebben elég sokat bunyóztam, igaz nem 'élesben', de hát nem is playstation-ön. Te mit csináltál amúgy (vhonnan nyilván vágod a témát)?
    Mindenesetre nem értem hogy ütéstől hogyan töne ujjcsont, azok nem játszanak szerepet. Esetleg kézfej, de hát nem szokott ilyen gond lenni, na. Ököl és fej közül az utóbbi a sérülékenyebb. Még ha utóbbi bizonyos helyeken és szögekből jobban védett, akkor is.

    j: ufc-t nem láttam, de érdekel, ha feltetted vhova!

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

  • renegade

    aktív tag

    válasz joysefke #77 üzenetére

    Az ütés impulzusát nem csökkenti a kesztyű semmivel, csupán elosztja a nyomást, tehát nem fáj annyira egy ütés
    Egyrészt valóban SOKSZOROSÁRA növeli az érintkező felületeket a kesztyű (ez konkrét esettől függ természetesen, de nagy átlagban 6-8x-os felületnövekedést saccolnék), ami ha belegondol az ember, hogy ennyivel kell LEOSZTANI az egységnyi felületre jutó romboló hatást, látszik, hogy nagyon nem mindegy.

    Ám ami legalább ennyire lényeges, az amúgy meglehetősen rugalmatlan ütközést (lényegében csont-csont között) valamivel rugalmasabbá teszi a kesztyűben található szivacsréteg, ami megint csak a romboló, sokkoló hatást csökkenti, nem is kis mértékben. Az előző faktorral együtt a kettő igen hatékonyan védi mindkét oldalt a durva sérülésektől. Persze abban igazad van, hogy a momentumot nem csökkenti, de azt már sokkal könnyebb elviselni (párhuzamos példa: a népszerű trükk, amikor egy cölöpverő kalapáccsal az ipse mellkasán eltörnek egy betontömböt. A momentum átmegy ugyan, de az jóval kevésbé érdekes, mint ha ''csak úgy'' kellene a kalapács ütését állni :) )

    wingcsungkungfu meg hasonló ökörségek
    ezt remélem te sem gondoltad komolyan!

    ufc ben sem klicskónak, sem lewisnak SEMMI esélye nem lenne, elvernék őket, mint szódás a lovát
    Egyik küzdősport sem igazán hatékony, ha tök más szabályrendszer alatt kell alkalmazni, mint a sajátja. Ez nagyrészt oda-vissza igaz a 'viszonylag kötött'-'viszonylag szabad' szabályrendszerek viszonylatában is.

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

  • renegade

    aktív tag

    válasz toeri #78 üzenetére

    OFF ennek örülök :) ON
    hú, a lábfej milyen rohadtul tud fájni/bedagadni, ha rossz helyre érkezik... :)

    Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

Aktív témák