Keresés

Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    válasz Den #76 üzenetére

    Az ütés impulzusát nem csökkenti a kesztyű semmivel, csupán elosztja a nyomást, tehát nem fáj annyira egy ütés...
    De azoknak a mecseknek /ufc pride/ más az általános képe is, /az ufc első éveiről beszélek/ ezek a meccsek nem tartanak olyan sokáig, vagyis az átlagos meccsidő nem 25 perc, hanem 2 perc...
    Itt nem tartalékolnak az ellenfelek a következő menetre /mert nem lesz olyan, az első menet aszem 10 perc hosszu/ mindenki minden erejét beleadja abba a néhány percbe.
    Ufc ben, Pride ban van földharc, ha a felek a földre kerülnek (ne adj isten fognak :) ) nem választják őket szét. Vagyis ezeken a versenyeken nem árt, ha nem csak ütni tudnak a harcosok, hanem jól bírkózni is (bármilyen hihetetlennek tűnik a wingcsungkungfu meg hasonló ökörségek korában, a szobadfogású birkózás NAGYON ütőképes dolog)
    Lehetett (már módosították a szabályokat) fejelni, térdet használni, könyökölni, és persze hogy rugni is (sőt az első idökben a nemi szervet támadni is)
    /fej, és könyök, érdemes elmerengeni rajta, hogy mit tud művelni ez a két testrész földharcban, máris nem tűnik akkora nagy kérdésnek, hogy kis kesztyű, vagy nagy kesztyű.../
    A harc addig tart, míg valamely fél fel nem adja, vagy a mérkőzésvezető le nem állítja /ufc első időszakában, a durvább szabályok korában ritkán ment végig a küzdelem/
    Eleinte egy súlycsoport volt, mindenki építse a testét olyanra, amilyenre szeretné...
    nem feltétlenül előny a 160Kg izom...
    Ufc ben tehát bárki indulhat, bármilyen küzdősportot is űz, láthattunk már küzdeni 200Kg-s szumossal 85Kg-s normálisnak tűnő embert, vagy boxolot bírkózóval stb...
    Ez nagyon izgalamassá teszi a meccseket...

    Sok meccset láttam már /természetesen csak felvételről/ de ezek alapján biztosan állíthatom, hogy ufc ben sem klicskónak, sem lewisnak SEMMI esélye nem lenne, elvernék őket, mint szódás a lovát...

    Valóben elég keménynek tünhet az, hogy kissebb a kesztyú, de gondoljunk bele abba is, hogy:
    12 menet alatt a boxban ütnek vagy 150 et...
    ufc ben elég néhány tiszta ütés egy KO hoz
    ennek fényében lehet, hogy 'nagyobbat zúz' a kissebb kesztyű, de sokkal kevesebb ütést visznek be vele tehát nem amortizálódik jobban a szenvedő fél arca...

    ps.:
    én most a ufc: nehézsúlyról, középsúlyról, és profi box nehézsúlyról beszélek
    az alsóbb súlyczoportokat nagyon nem szeretem. /ennek is megvan az oka, de fáradt vagyok leírni.../




  • beeboy

    addikt

    válasz Den #76 üzenetére

    később ki is derült, hogy bevérzett az agya

    Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

Aktív témák