Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz freeknight #3010 üzenetére

    és Kisfundy:
    Ha figyelmesen végigolvastad, akkor nem is mondtam, hogy a Telekom mindenhol szuper, speciel én sem kis településen lakom, mégis csak most jutottak el odáig, hogy végre optikai hálózatot húzzanak, aminek egyébként már éppen ideje volt, mert tényleg az ADSL miatt elmondható, hogy eddig nem volt egy normális, 21. század követelményeinek megfelelő szolgáltató sem a városban, most már legalább lesz.
    Ami a 10 Mbit/s-t és az IPTV-t illeti, ehhez a csomaghoz anno még lehetett SAT TV-t kérni, ahogy a gyenge 30 Mbit/s-os csomaghoz is, csak nem kell hagyni, hogy a szerelő okoskodjon és beszerelje az IPTV beltérit.

    Amúgy igazad van, ha észt kell keresni, akkor a Telekom sem túl megfelelő hely erre, de még mindig komolyabb szinten csinálják, bár szerintem ez a német anyavállalat nyomására lehet, ugyanis a vezetés a MT-nél ugyan olyan hülye, mint szinte minden nagyvállalatnál az országban, sőt akár még azt is ide lehetne sorolni, amit már párszor említettem, de most nem politizálok.
    Ami pedig a hálózatfejlesztést illeti, szerintem a Telekom nem véletlenül nem nyúl már a rézhálózatokhoz, ugyanis itt nem olyan, mint Németországban, a politika meg egyéb hülyeség miatt sosem volt olyan cég/országvezetés, aki normális színvonalon tolta volna fejlesztéseket/építéseket (gondolok itt a MATÁV által kiépített hálózatokra) és ha ez így megy tovább, akkor nem is lesz.
    Van egy olyan mondás, hogy szarból nem lehet várat építeni, így ha tovább akarsz építkezni, akkor a szart a helyére kell tenni és valami mást elővenni, ezt csinálja a Telekom is, csak kurva lassan, mert sok helyen, mint itt is önerőből csinálja az optikai hálózat kiépítését, viszont pont ezért nem éri meg már a rézhálózathoz hozzányúlni, pedig anno komoly tervek születtek erre a nagyobb városokban is, itt is lett pár éve egy másik alközpont, mire egyes bekötéseknél rájöttek, hogy sajnos jobban el van b@szva a hálózat, mint gondolták és az újabb alközponttal jóval kisebb részt tudnak csak lefedni, mint gondolták, így az olyan tervek is, mint a vectoring meg ilyenek mint mehettek a levesbe, bár a kisebb pár fős településeknél valószínűleg marad a rézhálózat, hogy őszinte legyek, ha az ország elnéptelenedése így folyik tovább a 20. századi begyökösödött húgyagyú dilettáns pénzsóvár vezetés miatt, akkor egy cég szemével nézve nem is éri meg egy olyan beruházás, ami valószínűleg soha nem térül meg, de ezért nem őket kell szidni.

    Ami pedig egy kicsit a két szolgáltató összehasonlítását érinti, aminél fel lett vetve az optikai hálózatok összehasonlítása is:
    Sok értelme nincsen a helyi optikai hálózatok összehasonlításának, mert azok se egyformák, nem ugyan olyan minőségű anyagokat és nem ugyan olyan márkájú eszközöket használnak és a kiépítés sem ugyan olyan és itt az osztásokra gondolok elsősorban, sőt elmondhatom, hogy szerintem itt is a PR a spórolósabb, főleg mikor a legolcsóbb DASAN eszközöket kezdték el használni, aztán mégis csak áttértek a Huawei-re, szóval inkább hagyjuk is.
    Arról nem is beszélve, hogy ugye mint mondtam, itt lehet optikai hálózatuk, ha betáp szar, akkor hiába az optikai hálózat, a rendelkezésre állás ugyan úgy szar, ergo mindegy, hogy a helyi, vagy egy távoli hiba miatt, de nincs szolgáltatás, mert ha nincs, akkor nincs, ezen igazából nincs mit beszélni.

    Továbbá Fücsök007 nagyon jól kiemelt egy nagyon fontos dolgot, vagyis hogy egy internetszolgáltatónak nem csak belföldön, hanem külföldön is meg kell állnia a helyét, én pont eszerint a szempont szerint is osztályozok egy szolgáltatót, ugyanis én az internetet sem csak fb. meg hazai oldalak nézegetésére használom mint az általános userek (freeknight: Ahogy nekem egy távközlési szolgáltatónál sem a TV a lényeg, sőt az gyakorlatilag teljesen elhanyagolható, a politikából úgy se érdekel az a rakás hülyeség, amit le akarnak nyomni a torkunkon, ahogy a kurva sok reklám sem, elvégre nem azért fizetek, hogy azokat nézzem), így nekem fontos külföldi elérés és annak a sebessége is, ami szintén egy szempont szerintem, főleg hogy az internet nem Mo-ból áll, tetszik vagy sem.
    Nekem nagyon nem mindegy, hogy az internetem sebességének hány %-át tudom külföldi szerverek elérésére használni, mert ha valamit külföldről akarok letölteni, akkor az azért durva, ha a 120 Mbit/s-ból csak 30-40 Mbit/s-al jön, legalább is a PR-nél, ahol sose volt a legjobb a külföldi elérés, de mentségükre, arányban még mindig jobb a PR külföldi elérése, mint pl. a DIGI-nek (valahol meglátszik az olcsóság), de ebben mindkettőt odaveri a Telekom, akinek nem csak az EU-n belül, hanem azon kívül is az egyik legjobb a külföldi elérése sebességben és válaszidőben is, úgy hogy egy-egy szolgáltató összehasonlítása nem olyan egyszerű, mint gondoljátok, legalább is ha az internetet nem csak laikusként, alap elvárássokkal használjátok és ilyenkor szoktak jönni az "okos megmondóemberek", hogy "akkor fizess elő bérelt vonalra", csak az a baj, hogy ez egy ökörség és mivel a legtöbb esetben ugyan azon a hálózaton és kilépési ponton megy az üzleti előfizetés forgalma is (néhol azért van VLAN-os szegmentáció és más IP hálózaton megy a forgalom, de ugye ha a fizikai hálózat ugyan az és abban van a hiba, vagy a túlterheltség, akkor nem sokat ér a "szoftveres" túlbonyolítás), főleg a hazai kábelszolgáltatóknál, ezért csak pénzkidobás lenne, meg állandóan menne a "na akkor most fizessetek, mert nincs meg az a rendelkezésre állás", na de most már ejtsük a témát :DDD

    (#3014) gazdage551: Nincs mit, remélem valamelyik alkalmazható és megoldás lesz a problémára :)

Új hozzászólás Aktív témák