Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dockey

    csendes tag

    Sziasztok,

    Ugy lattam magyar nyelven meg sehol nincs rola hasznalhato informacio technikai adatokon kivul, hat ime:

    ConvertX PX-TV402U

    TV tuneres USB-s digitalizaló, rendelkezik Antenna bemenettel, sztereo RCA, kompozit es S-Video. Adnak hozza egy jopofa kis taviranyitot, illetve egy USB-s infra vevot. Szoftver ugyileg sajnos nincs jol ellatva. CD-n talalhato a drivere, amit erdemes egybol netrol frissiteni, illetve WinDVR 5, ez lenne hivatott nezni, illetve felvenni videokat, TV csatornakat, WinDVD Creator, ez pedig DVD osszeallito progi.

    WinDVR beallitasok utan (Magyarorszag, kabelTV csatornai vegigscannelese) egybol kibujik a szog a zsakbol. Ugyanis ilyen fapados es bugos programot reg nem lattam, mint az. Egyreszt, magyarorszag szerinte Secam rendszeru, ezert a TV csatornak nagyreszehez nincs hang, masreszt ha a megtalalt TV adas csatornaszama nagyobb, mint 256, akkor azokat nem tudja eltarolni. A sikeresen eltarolt csatornakat finomhangolni kell egyenkent, mivel egyiket se tudta tisztan beloni. NVidia kartyaval 2 kijelzo!? egyik a monitor, masik a tv. Probaltam a WinDVR ablakot atmozgatni TV-re, onnantol fekete lett a kep, visszahuztam monitorra, fekete. Kilep, visszalep, megjavult.

    Gondoltam nezek valami ertelmesebb programot hozza, le is huztam ChrisTV shareware verziojat. Haat... Jol felszerelt program, de mintha nagyon bugzana. Probaltam a felveteli tulajdonsagokat beallitani (pl divx, 3mb), erre kirakott egy atlatszo activemovie ablakot, onnantol meg is halt a program. Na jo, vissza amit adtak hozza kedves WinDVR-hez. Nezzuk a felveteli lehetosegeit. Idozitett felvetel, nagyszeru. Be is allitottam este vegyen fel nehany musort divx-es aviba. Hat reggelig nem jutott a vegere. Winchesteren hely volt, reggelre egy odafagyott WinDVR fogadott. Felet vette fel, mint amit szerettem volna.

    KabelTV-re erdemes egy izolatort vagy egy galvanikus levalasztot tenni foldhurok megszuntetesehez, kulonben szep feher csikok fognak vandorolni a kepen. Valahogy csodakent tekintettem erre a szerkezetre, amig meg nem lett. Nagyon jo lehetne, de ilyen szoftverkoritessel... Mar egy 8000Ft-os tunerhez is sokkalta jobban felszerelt programokat mellekelnek.

    Barkinek barmilyen javaslata van a hasznalhatobba tetelehez, az ne titkolja!

    Udv,
    Dockey

  • Dockey

    csendes tag

    Amit par nap alatt kideritettem...

    Plextools legujabb valtozata (fizetos program) mar tamogatja a convertx digitalizalot. Erdekes dolgokat talaltam benne, MJPEG tamogatas, Deinterlace szurok (Blend, Wave, sor ketszerezo), MPEG2 tomorites 6Mb-nel magasabb bitrate-tel. Van meg benne idozitett felvetel lehetoseg es egy halom CD/DVD/HDD tesztelo alkalmatossag. De szerintem a ConvertX-et kezelo reszt kiadhattak volna kulon is, ingyenesen. Ez igy eleg pofatlansag.

    Eljunk abbol amink van alapon rakerestem Interneten hogyan lehet elocsikarni az MJPEG-et, nagyobb bitrate-tel valo tomoritest. Egyik forumban irtak, hogy erdemes belenezni a Windows konyvtarban talalhato TVvideo_profiles.txt file-ba. Es tenyleg. Egybol krealtam SVCD felbontast PAL-hoz 480x576.

    MJPEG engedelyezesehez az alabbi sorokat kell bebiggyeszteni valahova:
    [stream setting]
    name = ''MJPEG'' // configuration name
    desc = ''MJPEG'' // configuration description
    compress_mode = 8 // 'MultiMedia.h': EVideoFormat
    sequence = 1
    search_range = 128 // motion search range, should be 16,32,64 or 128
    aspect_ratio = 1 // 1= 1:1, 2= 4:3, 3= 16:9
    DVD_compliant = 0 // 0: disable, 1: enable

    Lehet engedelyezni 640x480-as VGA felbontast is divx kesziteshez, bar nekem kisse homalyosnak tunt. Masik erdekesseg, MPEG2-hoz lehet engedelyezni az interlace-s tomoritest. Semmi kepkockak osszemaszatolasa, hanem tarol, ahogy jon.

    deinterlace_mode = 2 // 0: use one field, 1: deinterlace, 2: interlace coding

    VirtualDub 1.6.12 valtozataban sajnos mpeg2 capture-re nincs mod, igy deinterlace-tol nem lehet megszabadulni. De ott az MJPEG, DIVX HQ ezzel a beallitassal egyeb celjainkhoz:

    [bitrate setting]
    name = ''High Quality''
    desc = ''High Quality''
    target_bitrate = 0
    Q = 0
    IQ = 2
    BQ = 2
    PQ = 2

    Europai support-tal volt nehany levelvaltasom. WinDVR hibajelentesemet tovabbitottak a fejlesztoknek, hasznalhatobba tevesi javaslataimat elutasitottak ugy, mint mikor a 'rejtett' beallitasi kerdeseimet.

    Keresek olyan programot, ami mpeg2-ben tud capture-olni, interlace-szel.

    Udv,
    Dockey

    [Szerkesztve]

  • Dockey

    csendes tag

    Plextor ConvertX rejtett kepessegei ujabb kiadasa kovetkezik :)

    Valtottsoros megjelenitest elocsikarni az alabbi modon lehetseges:

    TV402U eseten ezt kell registrybe betenni:

    ---------------
    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\PlextorTV402U\Parameters]
    ''MPEG2_DeInterlaceMode''=dword:00000001
    ---------------

    Kistesonal (PX-M402U) pedig ez kell hozza:

    ---------------
    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WISTechVIDCAP\Parameters]
    ''MPEG2_DeinterlaceMode''=dword:00000001
    ---------------

    Bar nyersen kiteve DVD lejatszoba az anyag helytelenul jelenik meg, rangatozik a kep a sorrendhiba miatt. At kell kodolni az anyagot, de akkor meg eleve erdemes I frame-es nagy bitsurusegben digitalizalni... Nem egyszeru eset

    Udv,
    Dockey

  • Dockey

    csendes tag

    válasz komako #14 üzenetére

    Hali!

    Nagytesot tudom csak par szoval illetni... Vacak hozzaadott szoftverkinalat, 2.8Ghz-es P4-en 30-40% procihasznalat digitalizalas kozben. Nem tartalmaz TBC-t, ezert ha VHS-rol digizel, nem art, ha a video tudja (kephullamzas elkerulesehez). En pl megbantam, hogy a 7e forintos AVerMedia AVerTV GO 007-mat lecsereltem erre...

    Udv,
    Dockey

Új hozzászólás Aktív témák