Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz moseras #588 üzenetére

    Szevasz moseras!

    "Gondolom ez egy FLASH alapú eszköz, ha én ezt folyamatos naplózásra használnám, akkor ez nem fog behalni 100k-200k írás után ?"

    S7-nél alapból nincs kifejezetten olyan, hogy file rendszer.
    A háttértárat inkább memóriaként kezeli nem file-szerűen.
    A programot FLASH memóriában tárolja. Legalábbis az újabb típusok, a régebbiek háttértelepes RAM-ban, de most maradjunk a FLASH-es verziónál.
    Szerintem úgy megy, hogy amikor elindul a PLC, akkor mindent betölt a FLASH-ból RAM-ba (aminek nincs háttértelepes tápja) és üzem közben csak a RAM-ot használja. Abba írja az adatokat és abból is olvassa. Amikor elmegy atápfesz, akkor a RAM teljes tartalmát kiírja FLASH memóriába. Persze úgy, hogy a CPU értesül a tápfesz megszünéséről, de ő maga pufferről néhányszáz ms ideig még üzemel, amennyi idő alatt iztonságosan kírja a RAM tartalmat.
    Ha tényleg így van, akkor ebből az következik, hogy teljesen mindegy hogy programból milyen gyakorisággal írsz adatokat.

    "A másik kérdésem, hogy ha otthonról frissítem a PLC progiját (router-en VPN+dyndns beállítva), és mondjuk a feltöltés közepén beüt valami krakk, akkor mi lesz a PLC-vel ?"

    S7-nél ez úgy megy, hogy a feltöltés alatt lévő blokk semmilyen szerepet nem kap mindaddig, amíg a feltöltés teljes egészében és sikeresen be nem fejeződött. Amíg ez meg nem történik, a régi változat fut, ami feltöltés előtt is benne volt.
    Ezért ha a feltöltés megszakad vagy adathiba következik be, a feltöltött adatok nem jutnak szerephez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák