Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz byte-by #5050 üzenetére

    "az elem tudtommal nem a programot védi ( pont mert az általában nem felejtő területen van , vagy memóriakártyán is szinte kivétel nélkül minden plc-ben)"
    (A kérdéses PLC-családot ugyan nem ismerem, de akad olyan sorozat Schneider-éknél (pl. a Twido), amelyiken van ugyan nem felejtő programtár, de a program csak kérésre kerül oda (backup). Alapjában ez a funkció be van kapcsolva, első letöltéskor - és utána is minden online módosítás után - elvégzi ezt a backup-ot, de ha ezt letiltják, vagy offline-ba váltáskor a feltett kérdésre nemmel válaszolnak, akkor a teljes program vagy az online végrehajtott változtatás csak a RAM-ban marad, és kikapcsoláskor, lemerült / hiányzó elemnél elvész. Mod.: hab a tortán, hogy ennél a sorozatnál van lehetőség az előlapi - elemhibát jelző - 'BAT' led letiltására szoftverből, de alapesetben természetesen mutatja a lemerült elemet.)

    [ Szerkesztve ]

  • tdanka

    újonc

    válasz byte-by #5050 üzenetére

    Sziasztok.
    Köszönöm mindenkinek a váaszt. :R
    Úgy tűnik megoldódott a probléma(részben).
    A program feltöltéskor rögtön a flash memóriába töltődik,de a boot aplikációt kézzel kell hozzátölteni.Ha nincs boot nem tud felfutni a plc,Nekem felbootolt induláskor,de nem teljesen,ezért lehetett az a kis felejtés.
    A boot-ot háromszor raktam fel egymás után,és így sikerült elérnem,hogy felfusson a plc,és miden előző beállítás is megmaradjon.Amit még nem tudok,az az hogy miért indul még most is stop-ban a plc.Ezt is kiküszöböltem,úgy hogy az egyik bemenettel indulás után startolom,egy időrelé segítségével.

Új hozzászólás Aktív témák