Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TanisG

    csendes tag

    válasz Szirty #2423 üzenetére

    Szia Szirty!

    Én egy hálózat monitoring rendszereszközt találtam. Etherneten vagy Modbusz-on keresztül kérhetek le vagy 15 féle adatot, ami bőven kielégíti minden támasztható igényt. Mint mondani szokás, ágyúval verébre eset. Ezért is érdekelne, hogy az eredeti felületes elképzelésemet milyen módon lehet megvalósítani. Ha belegondolok, nem lehet olyan nagy gond, hisz egyszerű multiméterekben is hasonló elvek alapján történik a kiértékelés és megjelenítés.

    A következőképpen képzelem el:
    - Mintavételezek egy külső analóg jelet (Itt ugye kérdés, hogy hány mintavételezés fér bele egy periódusba)
    - Az adatok alapján meghatározom a csúcsértéket, majd osztom gyök 2-vel, így megkapom az effektív értékét az adót periódusnak.
    - Az így kapott értékeket letárolom egy táblázatba, melyből már arra használom az adatokat amire akarom.

    A fent leírtak egy szinuszosan változó jelre értettem pl.: 1 fázisú váltakozó áramú fesz vagy áramra.
    50Hz-es hálózatnál a periódus idő 200ms. Egy PLC program ciklus ideje 10-20ms, programtól és gyártótól függően. Elvileg elegendő számú mintavétel áll rendelkezésre ahhoz, hogy kiértékelhetők legyenek a mintavételezett eredmények.

    Van bukfenc a logikában, azonkívül, hogy elég macerás végigvezetni az algoritmust?

    TanisG

Új hozzászólás Aktív témák