Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz dekorn #2250 üzenetére

    Hali dekorn!

    "licencszt hogyan kell telepíteni, és hogy az felkerül az panelre és ahonnan felkerült onnan törlődik-e."

    Az automation license manager program kell hozzá (a továbbiakban ALM) és kapcsolat a panellel (ez lehet ethernet, MPI, soros, stb).
    Az ALM menüjéből kiválasztod a Connect target system almenü Connect HMI device pontját.
    A megjelenő ablakban kiválasztod a panel típusát, beállítod kapcsolódás módját, a panel címét vayg nevét, stb.

    Ha a kapcsolódás sikeres, akkor az ALM ablak bal oldalán megjelenik az eszköz:

    Ettől kezdve kiválaszthatod a panelt és látod milyen licenszek vannak rajta, onnan eltávolíthatod, vagy újakat tehetsz rá.

    "és hogy az felkerül az panelre és ahonnan felkerült onnan törlődik-e."

    Az eredeti helyéről törlődik a licensz és felkerül a panelre.

    "A másik hogy az OPC server az összes a panel által a PLC felől beolvasott (Tagek) analóg illetve digitális értékeket láthatóvá teszi-e?"

    Minden tag-et látni lehet az OPC-n keresztül. De olyan PLC-beli címhez amihez nem tartozik tag, nem lehet hozzáférni.

    "És az utolsó hogy OPC serverel el lehet-e érni, hogy kívűlról a Panelnek lehet e óra adatot küldeni hogy azzal szinkrozinálni tudjon , illetve a PLC-t is"

    Ezt nem tudom, közvetett módon ha máshogy nem, biztos meg lehet oldani.
    Viszont a panel nagyon egyszerűen tud órát szinkronizálni a PLC órájához, a PLC meg tud órát állítani NTP szerverhez.
    Szerintem ez a járható út.

    "Az a gond hogyha németek küldenek cucott és én csak simán egy másik projek language és egy file-it átmásolom a német projektbe , akkor az szétesik és a symbólumok érvényüket vesztik."

    A Step7 projectbe nem szabad belenyúlni, file-okat módosítani, másolni. Nem tudom mi indokolta a dolgot, de az ilyesmi problémákat okoz, mint látható...
    Ha hordozni kell, akkor mindig a teljes projectet tartalmazó könyvtárat kell vinni változtatás nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák