Új hozzászólás Aktív témák

  • Miertvansote

    tag

    válasz byte-by #6322 üzenetére

    Helo!

    "azt írod, hogy a 10. kimenetet kell set-elni.
    a program részletben a 10. csatorna 00-ás bitjét set-eled, a többit nem.
    vagyis a kimeneti szó többi bitjét nem.
    akkor most bitet kell léptetni vagy egész wordöt?"

    Igazából egész wordöt szeretném, de azt nem tudom, hogyan kell, ezt légyszi írjátok le.

    "az I.00 -át cseréld le egy P_on-nal , így létrehozol egy másodpercenkénti felfutó élt.
    inkább a számláló elé tegyél engedélyezést.
    természetesen gyorsabban számol a számláló mivel 1 tized másodperces az impulzus a program részletben.
    P_0_1s = 0.1 sec, P_1s = 1.0 sec"

    Oké köszi a tippet, illetve köszi a javítást, azt hittem így ad 1 másodperces impulzusokat, de most már ez oké.

    "A wsft egyirányú ha egész szót kell visszafelé is léptetni,esetleg használj reverzibilis számlálót és komparálj.
    a számláló adott értékeinél mozgasd a szó állapotait a másik szóba pl. transfer bit utasítással.
    ezt meg lehet tenni jobbra is és balra is, csak sajnos több a network."

    Oké köszi a tippet ez így működik és jó is így, ha tényleg nincs vmi ciklus rá pár léptetésnél nem olyan vészes a komparálás, A kérdésem ezzel kapcsolatban az lenne, hogy hogyan tudok a számláló aktuális értékére hivatkozni ? CSak simán a komparálóba beírom hogy mondjuk C0 és ezt a komparáló folyamatosan összehasonlítja azzal az értékkel amit én már előzőleg megadtam neki ? Köszi előre is.

Új hozzászólás Aktív témák