Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Fary86 #567 üzenetére

    Helló Fary86!

    "Na most nekem az lenne a kérésem, hogy adjatok nekem ötleteket mégis miről lehetne összeírni 60.000 karaktert ezzel kapcsolatban."

    Szerintem kisebb képet kéne berakni, mert így csak kb. a fele lesz látható...
    Szóval szerintem le kell írni a berendezést. Mi a feladata, milyen részekből áll. Hol milyen motorok, beavatkozó szervek, érzékrelők vannak, azoknak mi a feladata.
    le kell írni a program működését, A program mikor milyen helyzetben mit tesz. Ha esetleg alternatív működésmódok vannak, akkor azokat is.
    Kell egy ki/bemeneti lista, hogy a PLC melyik kimenetére és bemenetére mi van kötve. Ezeket az itt is mellékelt rajzzal alá lehet támasztani.
    Leírni a kezelőszerveket és azok funkcióit. Milyen lehetőségeket biztosít a kezelő számára a berendezés, hogyan kell kezelni.
    Ha a berendezésben van valami különlegesség (pl. különleges működésmód, esteleg egy frekvenciaváltós hajtás) akkor arra külön ki lehet térni.
    A programlista, gazdagon kommentezve, magyarázva hogy mi miért ban és mit csinál benne.
    Ilyesmivel össze lehet hozni a kívánt terjedelmet.

Új hozzászólás Aktív témák