Új hozzászólás Aktív témák

  • 13128814

    tag

    válasz byte-by #4835 üzenetére

    Nem, nem vetted el. :) Jobban szeretem az őszinte, konkrét dolgokat. Ez csak azt jelenti, hogy nehezebb lesz elsajátítani a dolgokat. :))

    Szirty
    Akkor picit tévedésben voltam. Azt hittem, hogy egységes dolog ez. Pl. ha én létrában programozok, akkor az minden PLC-n ugyanaz.

    Na, de akkor jönne néhány kérdés. Sajnos termelésben, azaz éles helyzetben nagyon nagyon ritkán találkozok PLC-vel, így kénytelen vagyok a tanulmányaimra hagyatkozni.

    Mi anno Siemenset használtunk, talán S7 200-at, ha minden igaz. Ha én erre fókuszálok, akkor a többi S7 is menne? Gondolom akkor azért minimális eltérések vannak. De alapnak jó lehet?

    Gyártásban milyen PLC-ket használnak túl nyomó részt? Vagy ez teljesen véletlenszerű?

    Illetve ha írok egy programot, azt hogy tudnám kipróbálni? Anno mintha szóba jött volna az egyik órán, hogy vannak virtuális PLC-k, amivel lehet szimulálni a programot. Ez helytálló?

    Bocsánat a kezdő és fárasztó kérdésekért, de most bekattant az agyamban, hogy én ezt megakarom tanulni. Nem csak alap szinten.

    Mindenesetre áttanulmányozom a weboldalad, elég tartalmasnak tűnik. :) Köszönöm a nép nevében! :)

    Köszönöm a válaszokat, és a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák