Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz liszi70 #28370 üzenetére

    Szerintem is teljesen fölösleges élettartam és energia-pazarlás az olyan tartalommal való bejáratás vagy bármilyen üresjárat, amit nem néz az ember - legyen az egyszínű kép, teljes fehér képernyő (ez szerintem kifejezetten nem jó hosszú távon a TV-nek). Egyszerűen nincs rá szükség. Az első időszakban érdemes odafigyelni a tartós képelemekre, mert akkor súlyosabb gondot okozhatnak, de egyébként bejáratás után is fognak problémát okozni, ha felelőtlenek vagyunk. Az első időszakban ezért célszerű filmet nézni (jó a teljes képernyőt kitöltő, de a szélesvásznú is) - ilyenkor úgyis élvezkedik az ember az új TV-jén a jobbnál jobb minőségű anyagokkal. Na, azokkal kell bejáratni, élvezni kell a terméket az első percétől. Nem túlzó beállításokkal semmi gond nem lesz akkor sem! Homogenizálásnak meg a szélesvásznú film után egyszerűen rá kell engedni háttértévézés gyanánt pár tíz percre egy kizoom-olt, vagy enyhe logójú TV-csatornát és teljesen homogén lesz újra. Így kvázi mindig hasznos képtartalom megy a TV-n és be is járatódik/kimosódik az esetleges ghost is - utóbbi ideje alatt pedig még lőhetünk egy amúgy minket érdeklő műsort is. Fölösleges túlkomplikálni ezt a dolgot és üresjáratokat generálni. Az első párszáz órában oda kell figyelni, ez tény, de nem érzem azt, hogy egyszínű képeket kellene diázni. Ha valakinek van ilyen ingerenciája, tegye, ártani nem árt vele, de ilyen erővel nézhet rajta hasznos tartalmat is, aminek van értelme is. Rosszabbul azzal sem fog bejáratódni a panel, nem lesz inhomogénebb azáltal, hogy TV-műsor megy rajta és nem egy fullHD felbontású, kopp vörös .jpeg.

    kolosszus87: az a baj, hogy nagyon kevés az ilyen játék. Én is szeretem ezt pl. az Uncharted- vagy a Little Big Planet-szériánál, de sajnos nagyítóval kell keresni az olyan címeket, de még azokat is, amelyeknél kikapcsolható a HUD (legfőképpen az autós játékoknál van erre mód). Az utóbbi időben általam vásárolt PS3 játékok egyikénél sem volt dinamikus a HUD, illetve nem lehetett kikapcsolni sem. Ráadásul eléggé intenzívek is. :(

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák