Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz hunspikey #27719 üzenetére

    Lehet meg kéne próbálni gariban cseréltetni...

    Ispy

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • janos666

    nagyúr

    válasz hunspikey #27719 üzenetére

    ő mondta, hogy ezt a szart felesleges kalibrálni

    Ez talán azért erős túlzás. Nem hiszem, hogy ilyen szélsőségesen fejeztem volna ki magam. Ha mégis így tűnt, akkor szerintem sikerült egy kicsit félreértetnem magam.

    Régen volt már. Amire emlékszem, hogy gyönyörködtem a szürke-skála tesztábrán, hogy mennyit javult a sötétszürkék precizitása a VT30 óta (már-már olyan "samsungos" lett), valamint lehengerlő volt a THX mód kontrasztja is. Ezt is biztos megemlítettem az egyik fekete hátteres demóvideó alatt.

    elrontott (0.02 lm/m2) fényes feketével bír rendelkezni pro mód esetén.
    Emiatt aki ezeken a TV-ken a pro módot nyomatja az időutazik egy jó pár generációt.

    Persze azon is lehökkentem, hogy a Prof módokban ránézésre pont 2011-es készülékekre jellemző feketét látok. -> De ez csak egy generáció (legalább is a Panasonic-ok közt).
    Ez önmagában is meglepő volt, de úgy, hogy előtte egyetlen tesztoldal sem írt erről semmit, így még furább volt a dolog.
    Nekem pedig nyilván halmozottan kellemetlen volt, hisz így azt kellett mondanom, hogy feleslegesen mentem ki. (Ilyenkor kényes ügy, hogy vajon hülyének leszek-e nézve, aminek a híre szájról szájra éleződve terjedhet. :)))

    Ezzel kapcsolatban jelentettem ki, hogy érdemes inkább a THX módot használni.

    Normál módot sötétítetlen nappali TV-zéshez szoktam javasolni 2011-es modelleken, amiknél nincs még nappali THX profil, és még visszafogottabb a Prof módok fényereje.

    A THX: Janos megmérte piros mint az állat. Szóval ez is: felejtő.

    Sajnos nem mentettem le azt a pár eredményt, amit csak érdekességképp és tájékoztató jelleggel méricskéltünk, illetve amúgy sem született elég adat, ami megválaszolná most az összes felmerült dilemmát.

    De szinte biztos vagyok benne, hogy a Normál mód, Normál fehérpont beállítással sokkal pontatlanabb, mint a THX mód!

    A THX alapból a Meleg fehéret használja, ami a te készülékednél talán vöröses volt (ez ugye véletlenszerű, ezért is kalibrálunk minden TV-t egyedien, műszerrel), de a Normál erősen kékes szokott lenni (direkt kifejezetten kéknek tervezik a gyári beállításait). Nem hiszem, hogy a Normal fehér közelebb lenne nálad a D65 fehérhez, mint a Meleg. Legfeljebb szubjektíven jobban tetszik a két rossz közül a kékes. (Nem véletlen. Az LCD-k imádnak kékesek lenni, ezért általában így vannak beállítva Normál vagy bolti módokba. Ehhez szokik az ember szeme, akié máshoz -kalibrált képhez- nem.)

    Ezen felül a Normal mód teljes foszfor szaturációt használ a színek keveréséhez, míg a THX mód gyárilag egész közel áll a Rec 709-es szabványhoz. Ez legalább annyit számít, mint a fehéregyensúly, és nagyobb a szaturáció hiba Normál módban, mint amennyire vélhetően a Meleg fehéregyensúly vöröses lehet nálad.

    Mi marad: normál mód

    Mikor én a Normál mód használatát javaslom, akkor annak beállítom a fehéregyensúlyát, ugyanis az a mód megengedi ezt (mást nem, de ezt még igen).

    Neked azért nem nyúltunk hozzá, mert egyrészt a THX használatát javasoltam (a VT-n elég világos a nappali THX mód, és egész használhatóak a színei - jobbak, mint egy kalibrált Normál módban), másrészt abban maradtunk, hogy mielőtt bármit is tennénk, előbb inkább utánajárunk ennek a Prof módos fekete bugnak, és majd visszatérünk a kalibrálásra, ha jön egy javított szoftver. (Ezek közül ugye egyik sem történt meg. Még a bug mibenléte sem tisztázott a mai napig sem, és mi sem találkoztunk többé...)

    Sajnálom, ha a meglepetésszerű körülmények közepette félreértéseket okoztam.

    De akkor most mondom, hogy én a helyedben a két THX módot használnám, aszerint, hogy nappal vagy este nézem a VT50-et.

    És akkor megint leírom, hogy szerintem érzékelhetően jobb képet lehetne összehozni egy kalibrált Professional módban (amennyiben az megfelelően működne), de a THX mód messze nem szar. Teljesen élvezhető a TV képe így is.

    Normál módban viszont nem igen használnám. Szerintem a nappali THX profil is van olyan világos, a színei pedig valószínűleg jobbak.
    (Kár, hogy nem rendeztünk egy bővebb mini-tesztet ezek megállapítására, de akkor még úgy volt, hogy itthon is tesztelhetem majd a 2012-es Panasonic plazmákat, így nem akartalak feltartani. Pedig úgy tűnik hasznos lett volna...)

    --------

    Amúgy most én magam is bajban vagyok ezek kapcsán, mert szeretnék magamnak egy 50GT50-et 42G30 helyett (leginkább a méret miatt, mert a 42" eleve átmeneti megoldásnak volt szánva, és akkor is mostanra terveztem a cserét vissza 50"-ra), viszont az ST50 jobban kalibrálható, ami mellett talán eltörpül a GT50 kicsit jobb precizitása és az YCC 4:4:4 képessége (amiket én tudnék értékelni / aktívan használni).

    Elég nehéz lenne, ha csak olyan 50GT50 jönne szóba, amin egy meghatározott régi firmware van, és sohasem szabadna frissíteni (pl. akkor sem, ha kompatibilitási gondjai lennének a Conax kártyával, vagy hasonló...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák