Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz he7edik. #86399 üzenetére

    Felhasználófüggő is, de általánosságban elmondható, hogy még az 1 TB is kevés. Eleve az 500 GB sem annyi, meg az 1 TB sem annyi, előbbinél kb. 420 GB-ot tudsz használni (emlékeim szerint), mert ugye a formázás miatt sem lesz 500 GB, plusz a rendszer is használ. Gyorsan rá fogsz jönni, hogy a lemezes játékok sokkal többe kerülnek, mint ha kihasználod az akciókat és a Store-ból vásárolsz harmad-, negyedáron. Lemezesen csak akkor vegyél meg valamit, ha gyűjteménybe kell a polcra, vagy ha gyorsan kipörgetsz valamit megjelenés után és el is adod. Így nem buksz akkorát.

    Ha viszont digitálisan vásárolsz, akkor iszonyat gyorsan megtelik az 500 GB. Egy valamirevaló AA+ kategóriájú játék 40-50 GB közötti méretű, de a kisebbek is beleszaladnak 20-30 GB-ba. Esetleg az indie, vagy kisebb címek állnak meg 5-10 GB-ból. Ehhez jönnek a patch-ek, mentések, illetve ha rögzítesz gameplay videót, vagy csinálsz screenshot-okat, azok is helyet foglalnak. Ha van PS Plus előfizetésed, akkor megintcsak gyorsan fogy a hely a havi ingyenes játékok miatt. Persze, ha valamit már megvettél a Store-ban, akkor bármikor letörölheted és letöltheted újra, de azzal meg az adatforgalmad megy.

    Szemléletes példa: idén év elején megvettem hatezer párszáz forintért akcióban a Battlefield 4 Premium pakkot, amiben az összes DLC benne van. Asszem 73 GB volt a teljes adatmennyiség, ami a HDD-re került és ez egy játék.

    Szóval nemhogy az 500 GB, de még az 1 TB is kevés. Már elgondolkodtam párszor, hogy bizony keresek egy 3 TB-os HDD-t a gépbe, csak valahogy nem fűlik a fogam ahhoz, hogy mindent újra letöltsek, pedig kénytelen leszek.

    Get Moded!

  • Wlac

    Ármester

    válasz he7edik. #86399 üzenetére

    Nem kicsi az 500 gigás sem, de volt már, hogy taktikáznom kellett a hellyel. A lemezes játékok is feltelepítenek mindent, így azért hamar meg lehet tölteni. Ahogyan írták, sok AAA cucc 40-50 gigát is foglal, de például egy Battlefield 4 minden DLC-vel 80 körül mozog. Ha mindig csak egy-két játékkal játszol, akkor elég az 500 giga is, max később kicseréled.

    Egyébként ADSL netem van egy TP-Link 340G típusú routerrel. A netem miatt lassú a letöltés, de amúgy soha semmilyen hibám nem volt a multival.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

Új hozzászólás Aktív témák