Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    válasz Szabi® #241382 üzenetére

    De neked címeztem, igazából több okból is. Egyrészt furcsa számomra hogy akárcsak hallomásból is, a nagyon alapjait nem ismeri valaki egy olyan szériának, ami a játékvilágban nagyon régóta jelen van - 1987 óta egészen pontosan - és annak az egyik legmeghatározóbb szériája. Az még valahol oké hogy valakinek nincs fingja mondjuk egy tingli-tangli akciójátékról, ami megélt egy részt, és a 569.-ik rókabőr amúgy is, na de egy olyan szériáról mint a Final Fantasy, ami ekkora múlttal rendelkezik, és rengeteg mai játék (főleg a műfajában persze, de talán azon kívül is) alapjait fektette le, köztük játéktörténelmi mérföldkövet is adott a világnak (VII. rész)...

    Ha már valakinek a gaming a hobbija, és nem is mostanában kezdte el frissen, esetleg nem taknyos kisgyerek már, abban az esetben szerintem az alapműveltség része. Mint Mario, Pac-Man, stb. :)

    Igazából a "juj" faktor a Kingdom Hearts-os résznél csúcsosodott ki bennem, azt ne keverjük a Final Fantasy-hez, elég kevés közük van egymáshoz, persze érezhetően örökölt dolgokat a FF szériából, hogy úgy mondjam, hatással volt rá.

    Írásomat ne vedd támadásnak, nem kioktatás akart lenni. Mondhatjuk, hogy Final Fantasy és JRPG sznob vagyok, és aprócskán felhorkantam. :DDD

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák