Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1ed

    csendes tag

    válasz Pho3bus #3509 üzenetére

    Helló!

    Én valami ilyesmivel próbálkoznék:

    $query = 'INSERT INTO Megrendelo (nev, irsz, utca, hazszam, telefon) VALUES';

    foreach ($nev as $szemely)
    {
    $query .= sprintf("(%s, %d, %s),",
    mysql_real_escape_string($szemely['new']),
    rand(1,100),
    mysql_real_escape_string($szemely['utca'])
    );
    }
    $query = rtrim($query,',');

    mysql_query($query, $kapcsolat);

    Biztos van a kódba hiba, csak az elvet próbálom bemutatni.
    Ciklusba nem túl jó adatbázis műveletet rakni (a sok kérés leterhelheti a szervert). Az INSERT-nek van egy ilyen formája is: INSERT INTO tbl_name (a,b,c) VALUES(1,2,3),(4,5,6),(7,8,9);
    Ez alapján érdemes felépíteni a query stringet és így egyetlen kéréssel el lesz intézve.
    Az ID mezőt érdemes AUTO_INCREMENTRE állítani. Illetve az adatbázisba kerülő adatokat escapelni ([SQL Injection] ellen).

    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    ''He told me that no one should look for the answer unless they have to because once you see it, everything changes. Your life and the world you live in will never be the same. It's as if you wake up one morning and the sky is falling.''

  • tildy

    nagyúr

    válasz Pho3bus #3509 üzenetére

    Adatbázisban állítsd az ID -t auto incrementre, és mikor insertelsz, így pakolj bele:
    $parancs="INSERT INTO Megrendelo(Id, nev, Ir.sz, Utca, Hazszam, Telszam)
    VALUES ('' , $szemely , int rand(int $0,int $50), $utcak[int rand(int $1,int $100)], int rand(int $1,int $100), int rand(int $6200001,int $6299999) );
    ";

    cucka: én voltam balfék,a program természetesen jól működött, csak én néztem el valamit...
    Ügyes vagyok...

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák