Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rob210

    nagyúr

    válasz saguaro #12969 üzenetére

    2009.novembere óta ha kereskedőtől veszed az autót akkor 1 év szavatossági idő jár, a gépjárműre.
    Ha kereskedőtől veszed de az előző tulaj nevéről van átírva a tiedre akkor a kereskedő beszámolt autót értékesített, ami azt jelenti bizományban értékesítette a te számodra a kocsit aminek következtében 1/2 év szavatossági idő jár.

    Amennyiben a kocsi rejtett hibái ezen idő alatt jönnek elő, azt közös megegyezés alapján kell javíttatni.
    Vagy ők szervizelik, vagy te javíttatod az ő terhükre.
    (számlázásnál figyelni kell!!!)

    Ami fontos a kopó alkatrészekre fékbetét kerékcsapágy szíjjak görgők, nem vonatkozik a szavatossági idő.

    Itt olyanokra kell gondolni mint az én esetemben.
    Szólt előre, hogy cserélik a termosztátot és még sem történt meg.
    Illetve amikor elhoztam az autót csak kis próba körre lehetett elmenni vele, mert hogy ideiglenesen ki van vonva a forgalomból ne legyen baj.
    De amikor első alkalommal komolyabban kigyorsítottam kiderült, hogy halott mind a két csuklom.

    Etc etc... ilyenekre gondolj, tehát amikre nem hívta fel a figyelmet amik szerződésben nem lettek rögzítve.
    Mert ha úgy vettem volna, hogy ilyen és ilyen féltengely hibával eladó tudomásával a szerződés létrejött akkor nincs mit tenni, de akkor nem vettem volna meg.:)

    Szóval én perelek, ha nem kompenzálnak.

    Renault power

Új hozzászólás Aktív témák