Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz air #58461 üzenetére

    Akkor erre csak annyit, hogy...
    1980 (és még jó néhány nyár)
    Bulgária, tengerpart
    Sátor, kempingasztal, 4 kempingszék, 1 gázfőző, se hűtő, se tévé, egy rakás konzerv, szárazkolbász, stb.
    Vásárlás a helyi boltban, tej csak déltől, egyig. Mégis remek kajálások. Gyümölcs, zöldség szinte ingyen kiváló minőségben.
    Közös fürdő, guggolós wc (na ki tudja milyen az?)

    Igazi homokos (és nem sóderes!) tengerpart, kissé odébb szenzációs sziklás rész, ahol búvárkodás, ugrálás.

    Életem legjobb nyaralásai! Szinte kötöttségek nélkül, teljes szabadsággal és kikapcsolódással, közvetlen kapcsolat a természettel.

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • Exian

    őstag

    válasz air #58461 üzenetére

    Én gyerekkoromban '88-95 között nyaraltam minden évben szüleimmel Siofók-Sóston a POTE üdülőben, sátorban (a képen a két faház között).

    Én gyerekként nagyon szerettem, volt egy két részes, hálófülkés sátrunk, aminek a hálófülkéje vízálló volt, meg full szunyoghálós volt. Jó volt. Aztán egyszer kölcsönadta fater... nem kellett volna. Úgy kaptuk vissza, hogy szétrohadt, szét penészesedett az egész, mert a nagyonokos emberke kiszárítás nélkül összecsomagolta (esőben használták...) és lerakta egy dohos pincébe. Egyedül a vázszerkezet maradt ép, azt apám mai napig használja a kertben, az alá szoktunk beülni, rá van rakva bambusz akármi bevonat.

    Ami leginkább meglepett, hogy ez az üdülő még mindig üzemel. És persze sátrazásra bazi olcsó, de a faház sem drága, azt hiszem 5000 alatt van per nap. Én 2008-ban voltam utoljára 4-5 napra, akkor még 1 gyerekkel, egy kicsi sátorban, csak a nosztalgia kedvéért. De mivel nagyon kevesen voltak (augusztus végén voltunk), és elég vacak idő volt, felajánlottak egy házat a sátorhely áráért, az utolsó 1-2 napot ott töltöttük.

Új hozzászólás Aktív témák