Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doni11

    tag

    válasz V/ #47654 üzenetére

    Ezek szerint, akkor jól csináltam, mert így volt.
    Tegnap felhívtam az ügyfélszolgálatot és megpróbáltam informálódni ezzel kapcsolatban. A hölgy azt mondta, hogy a kártyaszervezet határozza meg mit hogyan vált és mikor, nincs hatásuk a folyamatra. Tehát hiába veszek valamit éppen akkor, amikor erős a forint, ha 1 hét múlva lesz jóváírva, amikor esetleg jól legyengül, akkor a gyenge forinttal számolnak.

    Kérdeztem, hogy miért látok más összeget az SMS-ben kapott levonásról és később mást a netbankom felületén. Arra azt a választ kaptam, hogy az SMS-ben kapott üzenetekkel ne foglalkozzak mert az nem mérvadó, mert a pénzváltás miatt később úgyis változik a levonás összege, amikor jóváírásra kerül és visszamenőleg érvényét veszti az sms-ben kapott üzenet.
    Azaz az SMS-ben kapott információ a levonásról és a számla egyenleg tökéletesen egyezik, ha az aktuális napi deviza eladási árral számolok. Csak éppen az, ami egyezik az semmit nem jelent!
    Majd az lesz a mérvadó ami majd visszamenőleg pár nap múlva korrigálva megjelenik a számlatörténetben.

    Én sokáig csak a telefonon követtem a fizetéseimet, levonásaimat, ami az sms üzenetek alapján mindig rendben volt.
    Nem gondoltam arra, hogy 1-2 hetente visszamenőleg érdemes újra megnéznem ugyanazt a tételt, mert már nem annyi, amennyi... Egyébként meglepően kedves, türelmes volt az ügyintéző és maximálisan megértő, de hiába beszéltünk, vagy 40-50 percet csak azt tudta ajánlani, hogy ha elakarom kerülni az ilyen helyzeteket, akkor jobban járok, ha nyitok euro számlát.

    Én eddig azt gondoltam, hogy ha ma megveszek valamit és az árát levonják a számlámról, akkor az annyiba került és később nem lesznek meglepetések. Hát ez nem így van az Otp-nél. Most arra lennék kíváncsi, hogy más banknál is ez a helyzet?
    Érdemes bankot váltani?

    doni11

Új hozzászólás Aktív témák