Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    Nekem HP Photosmart B109 N-Z 4 patronos szines nyomtatóm van.
    Ha kifogy valamelyikből a tinta , akkor tinta visszacsepegtetős módszerrel szoktam feltölteni (az a tapasztalatom, hogy nem fér bele a 8,0ml ill. 13,0ml).

    Általában ,ha visszateszem az így feltöltött patront akkor működik tovább , :Y de egy idő után már hiába töltöm fel , ez a szín már nem fog menni, mert a nyomtató letiltja ennek a patronnak (gondolom , hogy a chip száma alapján) a használatát!

    :DD Azonban ma tettem egy felfedezést. :F Hipotézis: Azt hiszem, hogy ez a hülye gép egy színű patronból egyszerre csak az utoljára benne lévő patron-chip azonosítót jegyzi meg . :F :F :F ???

    Mert azt tapasztaltam , hogy mondjuk a sárga kifogyott , vagy a működése leállt. Ekkor feltöltve és ,visszahelyezve ezt a patront az nem volt hajlandó működni továbbra sem, de gondoltam egyet és egy már korábban használt sárga patront tettem az utolsó helyére . Ekkor a fedelet lecsukván kiírta a szokásos "pfuj-pfuj ejnye-bejnye , ha így folytatod akkor a garancia ... satöbbi" szöveget. Ezt leokéztam és kinyomtattam egy oldalt. :Y :Y Majd ezután visszatettem az előzőleg frissen feltöltött és "kitagadott" teletintás sárga patront ;] ;] és ismét megcsináltam az előbb leírt patron elfogadtatási eljárást és megy a sárga patronom ismét. :C :C :C

    Tehát nem a chipet kell resetelni , hanem a nyomtató memóriájában kell a chip azonosítót csereberélni éspedig egy színből mindig csak az utolsó él a nyomtatóban . :))

    Vajon igaz-e ez a teória ? :F :F :R :R ;] ;]

    [ Szerkesztve ]

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák