Új hozzászólás Aktív témák

  • kapasz

    tag

    Mielőtt nagyon elszaladnának itt az indulatok, leírom, hogy az én gépemen szerintem egyszerűen csak hibás kijelzésről van szó: Ha hibernálásból felébresztem teljesen hideg állapotában, akkor is 60 fokról indul a kijelzés, ami biztosan nem lehetséges. A csatik hőmérsékletét pedig le fogom mérni digit. hőmérővel, hogy tudjuk, pontosan miről is beszélünk. Ugyan elég forró, de szerintem nem balesetveszélyes. (A VGA és PS2 csatik is elég forróak).

    De van egy elméletem is az esetre. Valószínű, hogy a venti karakterisztikáját Pentium M-re (specifikáció szerint 1.5-2.0GHz-ig) tervezték, aztán úgy voltak vele, hogy ugyanez biztosan jó lesz vmivel lassabb (1.3-1.4GHz) celeronoknak is. Ezt abból gondolom, hogy a venti fordulatszáma nem egészen a proci hőmérsékletét követi, sokkal inkább az aktuális terhelését. Mivel a sima M terheletlenül alig termel hőt, a cerka viszont jócskán, így ebből a különbözetből adódik az, hogy terheletlen állapotban fölkúszik a hőmérséklet anélkül, hogy a ventilátor komolyabban beindulna. Aztán, ha az ember felmelegedett állapotában megnöveli a prociterhelést, akkor beindul a fújás 100%-al, és úgy vettem észre, ezzel nem csak a proci hűlik, hanem az egész gép is.

    A következő lépés az lesz, hogy veszek bele egy Pentium M-et, hátha ezzel megszűnnek ezek a furcsaságok.

Új hozzászólás Aktív témák