Új hozzászólás Aktív témák

  • George16

    csendes tag

    Hi all!

    Tele volt hibával a vinyóm, ezért tegnap ledúrtam az egészet, és újraraktam minden partíciót, de a hibák még most is jelentkeznek:(

    Info: Begin C,H,S values were large drive placeholders.
    Info: End C,H,S values were large drive placeholders.
    Actual values are:
    10249470 0 00 10168 3 1 07 30488 6 63 10249533 20482812
    Error #105: Partition didn't begin on head boundary.
    ucBeginHead expected to be 0 or 1, not 3.
    Error #108: Partition didn't end on cylinder boundary.
    ucEndHead expected to be 15, not 6.

    Ezt a PartitionMagic 8 PartInfoja írja ki.
    Én ebből semmit se étek :F
    Valaki le tudná fordítani?

    Ha meg el akarom indítani a PartitionMagicet, akkor meg egy kis ablak jelenik meg:

    Error 114
    Partition's drive letter cannot be identified.

    Na ezt sem értem... :F

    Meg a Linux alatt is mindig kernel panic van:

    Kernel panic: no init option found. Try passing init= option to kernel.

    Nem lehet, hogy összefügg?
    Igazából én sem hiszem...:DD

    Valaki fordítson plz!

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz George16 #1 üzenetére

    ''Tele volt hibával a vinyóm, ezért tegnap ledúrtam az egészet, és újraraktam minden partíciót''

    Egészen pontosan hogyan? Milyen vinyó (gyártó, típus, kapacitás)? SMART értékek rendben vannak?

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • George16

    csendes tag

    Powermax -szal

    Maxtor 2F030J0

    30 gigás

    öööö.... mijaza SMART? :B

  • Agyzuzo

    addikt

    válasz George16 #3 üzenetére

    Vinyó öndiagnosztikája. Meg tudod nézni az értékeit pl. SpeedFan-nal, vagy AIDA-val is. Ha bármelyik érték a megadott kritériumokon kívül esik, akkor jó eséllyel hamarosan eltávozik a vinyód az örök adatmezőkre (vagy hová mennek ezek :D).

    Powermax-szal mit csináltál? Mélyformázást? Előtte futtattál egy teljes tesztet? Mondanám hogy gyaluld le megint, de ezúttal inkább Partition Magic-kel (partíciók letöröl, újak létrehoz és utána NEM gyorsformázással mindegyiket szépen végiggyalul), mert sz'tem akármivel is particionáltad-formáztad, az szörnyen elkefélte a dolgokat.

    Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

  • George16

    csendes tag

    Leírom részletesebben:

    Powermaxszal gyors mélyformázás, aztán PartitonMagickel raktam rá partíciókat.

    De ezekkel a hibákkal a PartitionMagic el sem indul, hanem azt írja ki, amit már az első hozzászólásomban leírtam. Haveromnál elindult, de ott is csak azért mert 2 vinyó volt benne. 2 vinyóval nálam is elindul. De amikor formázni akartam, akkor aszongya:
    Bad Argument vagy valami ilyesmit írt ki.

    Szóval ez kilőve...
    Mélyformázás előtt PartitionMagicben a partíciókat se lehetett látni, csak egy sárga csík volt a vinyón BAD felirattal...

    Minnyá megnézem a SMART értékeket is, vagy miket.

  • liksoft

    nagyúr

    válasz George16 #3 üzenetére

    A lapos Max 30G szériája 5400 és 7200 is ritka sz@r-ra sikeredett. Talán az 5400-as kicsit jobb. Könnyen lehet, hogy a halálán van. Nem jelentkezik be lassabban mint eddig? Mert ha igen, akkor már bizonytalanul, nehezen olvas. Ebben az esetben gari, vagy kuka.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • George16

    csendes tag

    A SMART rendben

    Ez 5400as
    Olyan szokott lenni, hogy általába 10ből 3szor bootol, 7szer meg azt írja ki, hogy tegyek be boot lemezt... Ez pár hónapja még nem volt. Ez a vinyó már 3 éves asszem. Meg egyszer be volt kapcsolva a gép, amikor rádugtam a tápkábelt :DDD Kicsinálta a tápot is

    Álmos voltam, na!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz George16 #7 üzenetére

    És ha ezt a winyo nem tolerálta akkor, ''na!''

    Lefutotta a kilométerét valószínűleg. Azért ellenőrizd az adatkábelt. Ha egyébként minden rendben van, akkor már a gyári adatokat is nehezen olvassa be. Ezért van az indulási bizonytalanság. Általában fejszerelvény probléma. Nem javítható, menteni is keserves ilyen drive-ról.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • lyzzard

    aktív tag

    válasz George16 #7 üzenetére

    hali! nyugi, kb egy héttel ezelőttig volt egy 30-as 7200pörgéses lapsmaxtorom (6E030L0-tipusszámú), aztán robbanásszerűen elterjedtek rajta a bad sectorok, és aztán kampec.. na mindegy.. szerintem amugy túlbonyolítod a helyzetet.. mi a fenének használsz powermaxet, amikor az is elég, hogy fogod, és mittomén a havernál particion magiccel széppen formázod a particiókat. vagy ha fat32-d van, akkor dos alatt a legjobb teljes formázni. amugy ajánlok egy nagyon jókis progit, a neve HD tune, ingyenes, szedd le, és futtass a vinyón végig egy error scant..sztem megéri. sok sikert!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz lyzzard #9 üzenetére

    Örülök nagyon, hogy ennyire tájékozott vagy a drive-ok lelki világában. Csak éppen egy sima format nem inicializálja a felületet, csak olvas. A powermax viszont inicializál, detektál és próbál hibát javítani. Nem a legjobb, de a Maxtor sajátja.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • musclemuseum

    aktív tag

    Engem a powermax egyszer már kihúzott a kakiból...
    80-as maxtoromnak szállt el valahogy a particiós táblája, vagy nemtom, de low level után azóta is használom, és no hiba. :R

    szerk: Ja, és előtte semmi nem volt hajlandó beolvasni, vagy kezelni a winyót.

    [Szerkesztve]

    People always talk about the weather...

  • CNC-VelMart

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítséget kérnék a köv. problémámra ami egyébként maga a számítógép valamilyen hibás működéséből adódik. Talán lemezkezelési hiba nem tudja lezárni a lemezt. közben mgszűnik az áram a gépben... vagy lefagy az op. (szintén ilyenkor nincs adatzárás... restart) vagy ilyesmi jelleg problem. (persze tudom apapból gont hogy xp, meg hogy mikrofos, meg hogy számítógép meg, hogy elektronikai eszköz.... :D

    Látom régen írtatok ide, de gondolom ide tartozik a probléma!
    Van egy XP-t futtatott SAMSUNG 160GB-os SP1614N.
    Első partició: FAT32 - LBA (XP boot, system programs)
    második part. NTFS (egyéb adat data)

    Viszont a rendszer nem töltődik be, más gépen a particók ismeretlenek hibátlanok. Nem kívánok formázásokat és újraparticiókat végezni mivel adatok vannak rajta. De mivel sérült a térképe így azt kéne helyrehozni mindkét prtición. aztán adatokat kiírom és low. lev. format.
    De azt tudom, hogy a DiskProbe (microsoft program) meg tudja oldani a problémát viszont, [A leírás]t nem nagyon értem, ami a microsoftnál van a leírva. Régen csináltam egy magyar leírásból de az nincs meg és működött elsőre vagyis tuti, hogy megoldás van így rá.)
    Készítettem pár képet ha kell még akkor rakok fel. Pontosan azt akarom hogy az első boot particióm legyen FAT32, de tudjak bootolni vele és lássan az adatokat, és a második particióm legyen az NTFS és lássam azadataimat amik a sérülés elött voltak.

    Remélem jól kezdtem neki. de még nem módosítottamsemmit ami írási művelett lett volna.
    A probléma még ott van hogy ez a leírás csak NTFS, és nekem egy az elsődleges particoóm FAT32 amit adataim kimentéséig szeretnék is megtartani.

    Odáig eljutok, hogy válaszam ki a fizikai meghajtót ("PhysicalDrive1" 2x katt, [ ] Read only uncecked, "Set Active" katt. Megkeresem az első sector-t (0) ott ami írva van hogy ".rv.nytelen part.ci.s t-bla.Hiba a rendszer bet.lt.sekor.Hi.nyz. oper.ci.s rendszer." ennek a poziciója 0120 sor 13. oszlop a 90-es Ascii kódos "É" karakter ami a karaktermegjelenésben "." ként látszik.

    harmadik kép: -ez a 63 sector pozicióban látható, és ugyan ez látszik még a 69-es sectorpozicióban is.
    A 0- sector értéke:
    A második partició értéke a sector pozicióban az már NTFS, a számítási példát követve 63+total sector -1 = 31262489 nekem az első particoóra FAT32-kell!!!! itt ez látható.

    Ha pedig mindezt bezárom, és a meghajót betü jele szerint akarom megnézni mi van írva a 0 sectorokban meghajtónként
    system boot, első partició, F-meghajtó, FAT32
    sector 0, tartalom
    a 6. sectorban is ugyan ez van.

    Második partició, H-meghajtó, NTFS
    sector 0, tartalom
    hiba van a sector olvasásakor, ha az elejére beadok egy sector tartományt (handle0 set active) amit olvasson.71-82 sector között, ha a handle 1-be engedi a kiválasztást set active,, mert korábban az f-et jelöltem ki, és visszavontam, akkor a 0-98-ig nem adott hibát, viszont a 0-198-ig viszont hibával kilépet...
    ahol hibát jelez az ADATHIBA (CRC). és mindig kilép a program.

    Hogy kéne rendbehozni a boot, és a két partició táblát?
    A következő módot kihagynám:
    Nem akarok adatmentést olyan formában hogy végigpásztázza a hdd-t, talál egy halom felesleges adatot amit már vagy 100x letöröltem....
    ami legtöbek javaslata szerint szokot móddszer lenni, az eredmény ami a könyvtár szerkezetet és a már régen letörölt fájlok sérült visszahozását is jelenti, amiknek átbogarászása több életet is igényelne, erre nincs időm és felesleges...szal ne is javasoljatok adatmentő programokat itt nem az a gondom...
    Nem fogok használni más programokat sem mint pl norton paricio managger vagy egyébb particionálós cucc. a fenti program képes megoldani a problémát, de nem igen értem hogy a két különböző particióh hogy hozzam helyre, ha még bootolni is tud az sem lenne rossz de inkább az adataim lássam rendesen. ahogy normális esetben kéne legyen. Egy külső USB-vel csatlakozom az xp-re a HDD-vel.
    Köszi a segítséget.

    ...Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki. - Most engem felvesz?...

  • CNC-VelMart

    csendes tag

    ami még képek lemaradtak és talán fontos infót adnak a "PhysicalDrive1" Handle0 megnyitási módban:

    ...Egyebet nem tudok elmondani, kérem kapcsolja ki. - Most engem felvesz?...

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz CNC-VelMart #13 üzenetére

    Vinyó be másik gépbe, Getdataback for FAT, adatmentés, majd újraformázás.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák