Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csgeri80

    csendes tag

    válasz csgeri80 #1314 üzenetére

    Esetleg a windows saját lemezkezelőjével megoldható a dolog? Használható ez a program SSD-nél is?

    "Elméletileg a Win10 beépített lemezkezelőjében használható ehhez a kötet zsugorítása opció, amelyet értelemszerűen a "C" partíción kell elvégezni. Majd utána nem lefoglalt területként létrejön a zsugorításnál megadott lemezterület. Végül pedig a "D" partícióhoz a kötet kiterjesztése opcióval hozzá kell adni a nem lefoglalt területet."

    Ha megoldható így, akkor egyszerű, csak annyi mindent olvastam már az ssd partícionálásról, hogy nem mertem még megcsinálni, ameddig egy hozzáértő meg nem erősít benne.

  • King Unique

    titán

    válasz csgeri80 #1314 üzenetére

    Üdv!

    Nem tudni hol olvastál ilyet, hogy a particionáláshoz okvetlenül kellene az a program, de amúgy téves az infó... Leginkább csak a firmware frissítéséhez szokás használni, ami a téma topikjában is le lett írva számtalanszor (példák). A telepítésnél pedig eleve megold mindent a Windows telepítője, illetve ha feltelepült a rendszer, akkor nyilván particionálva lett az SSD. Az újabb Windows-verziók pedig eleve helyesen csinálják meg az alignálást stb., tehát még azzal sem kell foglalkozni. Max. a Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? cikket érdemes átnézni, de normál esetben az ott említett dolgot is eleve rendben lesznek.

    Egyébként nincsen az SSD particionálásánál különösebben semmi extra és kb. ugyanaz vonatkozik rá, mintha egy HDD-t kellene particionálni. Ha az a problémád, hogy telepítésnél nem hoztál létre pl. az adatoknak egy külön partíciót, akkor az utólag is megoldható a Windows lemezkezelőjével. A C meghajtónál a kötet zsugorítása opciót kell választani, majd a kívánt méret megadása után a létrejött nem lefoglalt területen létrehozni egy új kötetet.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz csgeri80 #1318 üzenetére

    Először is a 37 GB-os rendszerpartíció eleve szűkös lesz Windows alá... Plusz a 10-esnél nem árt legalább 15-20 GB szabad tárterület a rendszerpartíción az évi 2 build upgrade miatt, hacsak nem csinálsz minden alkalommal tiszta telepítést. Valamint a telepített programok stb. függvényében azért általában 50-100 GB-ot szokás adni a rendszernek. Vagy akár többet is, ha az egyéni felhasználói szokások és szükségletek indokolják.

    A Windows lemezkezelője elvileg valóban csak addig a pontig engedi zsugorítani a köteteteket, ahol a nem áthelyezhető fájlok találhatók. Viszont a gyakorlatban ez sem feltétlen igaz, mert pl. egy tiszta telepítésnél a kb. ~ 11-13 GB-ot foglaló rendszernél a lemezkezelő az 1 TB-os háttértárat csak fele-fele arányban engedi felosztani... De az ebben a hozzászólásban említett külső particionáló programokkal már másfajta felosztás is megoldható. Ha a műveletnél nem kér újraindítást a program, akkor sima ügy. Ellenkező esetben viszont azért nem árt odafigyelni arra, amiről egy másik válaszban volt szó!

    Szóval megoldható az átméretezés utólag Windows alól is a helyi eszközökkel, vagy külső programokkal. Teljesen felesleges ehhez a Windows telepítőjével vacakolni, amely amúgy is korlátozott lehetőségeket biztosít ilyen téren. Illetve akkor már inkább egy külső particionáló program WinPE változatát célszerűbb bebootolni pendrive-ról (példa), ami azért jóval többet tud particionálás terén.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák